Sve po planu

Zoran Zdelar • subota, 17.02.2007.

U utakmicama 21. kola regionalne NLB lige svi favoriti upisali su pobjede bez nekih većih poteškoća. Ljubljanska Union Olimpija rezultatski je uništila protivnika iz BiH...

Najbolji klub u NLB ligi nakon Cibone i Partizana, FMP, danas je otišao na gostovanje Širokog i u prvoj četvrtini nisu upisali željeni rezultat, ali zato već u sljedećoj sve to nadoknađuju i slave s u toj dionici s osam poena prednosti, ključnih u nastavku utakmice kako bi zadržali dovoljno poena prednosti za pobjedu i dodatno osiguravanje treće pozicije na ljestvici. Igrala se iznimno čvrsta obrana s obje strane, a za Široki su po troje igrača upisali 15 poena - Opačak, Štemberger i McLinton.

Slovenska Union Olimpija nije imala apsolutno nikakvih problema na putu do pobjede protiv ne odveć jake Bosne na vlastitom terenu. Iako konačni rezultat sugerira na iznimno lak i brz put do pobjede, stanje je ipak nešto drukčije. Na poluvrijeme su otišli s izjednačenim rezultatom, te je slovenski predstavnik svoju visoku prednost kreirao tek u trećem i četvrtom dijelu utakmice. Najefikasniji košarkaš bio je Dženan Rahinić s 19 poena za Bosnu.

Budućnosti je u goste otputovala posljednje-plasirana ekipa, Geoplin Slovan, ali nisu im otišli olako predati pobjedu. Budućnost je vrlo dobro otvorila utakmica, ali nakon toga počinje igrati i Geoplin utakmicu, te slavi u prve dvije četvrtine, ali nakon toga kvaliteta domaćina ipak je došla do izražaja. Miljan Pavković ubilježio je 19 poena.

NLB liga, 21. kolo: Široki Prima pivo - FMP 76:82, Union Olimpija - Bosna ASA BHT 93:68, Budućnost - Geoplin Slovan 84:74. Sutra s početkom u 19 sati igraju Hemofarm i Crvena zvezda.