Pula - Zagreb: Tri Zagrebove minute za glavobolju Gračana

Hrvoje Rafaelić • subota, 24.02.2007.

Pjesnici su u Pulu došli potvrditi treće mjesto na HNL ljestvici, a momčad Nenada Gračana po prvi put se ovoga proljeća predstavila domaćoj publici. U prvom poluvremenu obje momčadi su spavale do 33. minute kada nastaju prve akcije na utakmici. Za prvi gol čekalo se do 67. minute, ali na nesreću 1200 domaćih gledatelja poveo je Zagreb...

Iako su Puli bili potrebniji bodovi od Zagreba, baš je gost iz glavnoga grada uvjerljivije ušao u ovu utakmicu. Več na početku utakmice krenuli su agresivnije držeći loptu više u svojim nogama iako bez ikakve ozbiljnije prijetnje po gol Vanje Iveše. U prvih deset minuta obje momčadi izborile su po korner, ali nikakve opasnije gol prilike se nisu dodile iz tog prekida.

Nakon početnih dvadesetak minuta Zagrebove dominacije, Pula uspostavlja ravnotežu na sredini terena i domaćini lagano umiruju rastrčane goste. Rastrčani postaju domaćini te stvaraju prvu priliku na utakmici u 33. minuti. Josip Jerneić lijepo je prošao po lijevoj strani i srcu šesnaesterca pronalazi zimsko pojačanje Matu Dragičevića, koji odličnim trzajem glave šalje loptu prema Zagrebovom golu, ali odličnom obranom Dragan Stojkić spašava svoju momčad.

Dvije minute poslije Zagrebov Pero Pejić dobiva loptu na 18 metara od Ivešinog gola, ali puca nedovoljno jako i traljavo te niti ne pogađa okvir gola. Samo minutu poslije Pejićevog pokušaja, na drugoj strani odličnom asistencijom Grgurević ponovno upošljava Dragičevića koji ostaje kratak na odličnu loptu, a u nastavku akcije niti Jerneić, a niti Halilović ne uspijevaju stići loptu.

U početku drugoga poluvremena obje momčadi su ušle sa istim igračima. Prvu prijetnju u 54. minuti upuću Zagrebaši, ali Iveša u zadnji tren ispucava loptu ispred opasnog zagrebovog napadaća Mandžukića. Samo desetak minuta kasnije, točnije u 67. minuti, Zagreb dolazi u vodstvo golom Marija Mandžukića nakon što je većinu posla obavio Krunoslav Lovrek koji je odlično pucao, ali je Iveša samo kratko odbio na nogu Mandžukića za njegov deveti gol sezone.

Samo tri minute kasnije, Lovrek udvostručuje vodstvo gostiju. Odlično desnom stranom prolazi rapoloženi Lajtman koji upošljava samog Lovreka kojemu nije teško pogoditi mrežu Puljana sa samo nekoliko metara. Odmah nakon vodstva od 2:0 Zagrebaši ubacuju u nižu brzinu što nedovoljno agilna Pula ne iskorištava pa tako Dragičevič na asistenciju Babića ne uspijeva smanjiti rezultat dok sam Babić nekoliko minuta kasnije pokušava udarcem sa dvadesetak metara, ali niti njegov udarac nije precizan.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Pula će tako tražiti pobjedu negdje drugdje, možda već sljedeće kolo na Kantridi. Uključujući i ovu utakmicu, domaćini trenutno na pobjedu čekaju 12 utakmica, a zadnji trobod osigurali su baš protiv Zagreba (0:3 u Kranjčevićevoj) još prošle godine, točnije 30. rujna.