Poropat iskoristio kolo iznenađenja

Petar Plevnik • nedjelja, 18.02.2007.

21. kolo njemačke Bundeslige donijelo je nesvakidašnje rezultate. Poraze na gostovanjima zabilježili su i ALBA i Köln, što je najbolje iskoristio Ludwisburg Silvana Poropata i tako ponovno zasjeo na vrh ljestvice...

Ulm je još jednom potvrdio svoju titulu najugodnijeg iznenađenja dosadašnjeg dijela prvenstva, na domaćem parketu svladavši aktualne prvake, momčad Kölna. Iako su gosti nakon treće četvrtine imali prednost od 62:52, domaćini odigravaju furioznih 10 minuta, u kojima postižu čak 30 poena i na kraju slave sa 82:77. Prvo ime u redovima domaćina Jonathan Levy sa 21 poeonom (8/15) i pet skokova, dok kod gostiju najbolji Demond Mallet sa 23 poena (8/15).

Još gore od Kölna na gostovanju se provela Alba, koja se iz Oldenburga vratila sa minusom od 15 poena. Domaćini su kontrolirali susret tijekom svih 40 minuta, što je u konačnici i rezultiralo sa visokom pobjedom 79:64. Domaćine je do pobjede predvodio dvojac Doron Perkins i D'Or Fischer sa po 18 poena, dok u redovima Berlinčana tek dvojica dvoznamenkastih, Kirk Penney sa 11 poena (3/8) i Julius Jenkins sa 10 poena (4/7).

Prigodu za povratak na vrh ljestvice objeručke je prihvatio Ludwisburg, koji je slavio na neugodnom gostovanju kod Artlanda sa 74:64. Nakon neizvjesne tri četvrtine (50:48), odluka o pobjedniku pala je u posljednjih 10 minuta, koje su gosti dobili sa 26:14. Najbolji kod gostiju Gordon Scott sa 18 poena (6/7), dok kod domaćina 12 poena (6/11) i osam skokova Tommy Lee Smith.

Jedan od rijetkih susreta koji je završio u skladu s očekivanjima, bio je dvoboj Karslruhea i Leverkusena, kojeg su da 95:82 u svoju korist riješili gosti. Giantse je do pobjede predvodio sjajni Derrick Allen, koji je za 33 minute provedene na parketu postigao 39 poena (13/19), uz devet skokova i tri ukradene lopte. Kod domaćina, kojima je ovo 16. uzastopni poraz u prvenstvu, vrijedi izdvojiti double double učinak Sviteka, 10 poena (4/7) i 11 skokova.

Brojci od 16. uzastopnih poraza vrlo lako bi se mogao približiti Trier, ukoliko nastavi pružati igre poput one u susretu sa Nürnbergom. Naime, domaćini su protiv pretposljednjeg Nürnberga doživili svoj sedmi uzastopni poraz. U pobjedi gostiju 97:90 istaknuo se Gioulekas sa 27 poena (7/13) i pet skokova, dok kod domaćina 25 poena (8/15) Tatea Deckera.

Sve bliže zoni ispadanja je i Giessen, koji je u ovom kolu poražen na domaćem parketu od Bonna. Domaćini su se dobro držali u prvom dijelu (36:33), no skupo ih je koštala treće četvrtina, koju gosti riješavaju u svoju korist sa 25:16 i na kraju dolaze do zaslužene pobjede, 72:66. Prvi strijelac u redovima Telekom Basketsa Jeff Schiffner sa 16 poena (5/10), dok kod domaćina 18 poena (6/9) i pet skokova Jeana Francoisa.

U kategoriju očekivanih može se svrstati i pobjeda Bremerhavena na domaćem parketu protiv Braunschweiga. Polarni medvjedi su slavili sa 85:70, predvođeni Jonusasom sa 17 poena (7/8) i pet skokova te Charles Judson Wallaceom sa 16 poena (6/10) i osam skokova. Kod gostiju najbolji Vujadin Subotić sa 23 poena (8/11).

Tübingen je nastavio sa igrama po sistemu "toplo-hladno". Ovog puta njihovi su navijači mogli vidjeti ono lošije izdanje, tako da su gosti iz Bamberga lakoćom slavili sa 76:56. Goste je do pobjede predvodio Casey Jacobsen sa 23 poena (6/14) i sedam skokova, dok kod domaćina 18 poena (8/14) i devet skokova Matta Kiefera.