Zagreb - Široki Prima pivo: Petnaest minuta dovoljno za pobjedu

Bruno Blumenschein • subota, 24.02.2007.

U 22. kolu NLB lige, Zagreb je nadigrao Široki zahvaljujući raspoloženom Kennyju Tayloru i "crnoj rupi" gostiju u 15 središnjih minuta susreta za nedovoljno uvjerljivih 74:62...

Pokazale su se točne tvrdnje Gordana Zadravca kako mlađi igrači na treningu rade dobro, što je najbolje potvrdio Petar Babić u prvih deset minuta. Mladi razigravač momčadi iz Trnskog je otvaranje susreta iskoristio za deset poena (3/3 za dva, 1/1 za tri) i ulogu vođe Zagreba dok je Široki preko Stanka Baraća držao neizvjesnost.

Uspijevali su gosti biti u egalu do 20:19 u 14. minuti kada Zagreb diže ritam i poluvrijeme završava nevjerojatnom serijom 16:2. Kod gostiju je strijelac bio tek Ivan Opačak, dok je za mrave Kenny Taylor ubacio dvije trice i slobodna bacanja, što je uz kvalitetnog Denisa Vrsaljka bilo dovoljno za uvjerljivih 36:21.

Otvaranje drugog dijela je donijelo nastavak dominacije domaćina, a ponovno u redovima Širokog samo Opačak uspijeva probiti Zagrebovu obranu što je dovelo do uvjerljivih 51:25 na isteku 24. minute, koliko postavlja Taylor novom tricom. Tada dolazi do opuštanja u redovima mrava koje koristi Barać i Andrija Šola i smanjuju na 19 razlike kolika je bila najčešća razlika.

Do kraja susreta Taylor je završio na 20 poena, a 13 koševa je dodao Broyles. Kod gostiju su najbolji strijelci bili i najistaknutiji pojedinci tijekom cijelog susreta, a Barać je uz 19 poena dodao i sedam skokova, dok je Opačak ubacio poen manje.