Vodeni sportovi

Vratile su se Ruskinje

Ivana Spahija • petak, 23.03.2007.

Nakon jednog dana "pauze" u kojem nisu uzele zlatno odličje, ruske sinkronizirane plivačice već danas su se vratile na uobičajenu rutinu. Duo Ermakova - Davidova slavio je u disciplini duo slobodno...

Ermakova i Davidova su ponovno dominirale Susie O'Neill bazenom gdje su uzele svoju četvrtu svjetsku zlatnu medalju. Za svoju impresivnu izvedbu Ruskinje su dobile konačnu ocjenu 99.333 koja ih je uvjerljivo stavila ispred ostalih plivačica. Veću ocjenu su dobile za samu izvedbu točke, nego za tehničke elemente, a među tim ocjenama iz "umjetničkog dojma" našle su se i četiri čiste desetke.

Drugo mjesto pripalo je Španjolkama Gemmi Mengual Civil i Paoli Tirados Sanchez koje su također uzele srebro i u finalu tehničkih vještina. Konačna ocjena Španjolki je 97.667, a veće su ocjene od sudaca dobile za tehničke elemente nego za izvedbu.

Broncu je osvojio japanski duo Ayako Matsamura - Emiko Suzuki kojima je ovo prvi put da sudjeluju na velikom natjecanju. Japanke su dobile ocjenu 97.333, malo im je nedostajalo da uzmu srebro, ali za ove mlade plivačice i bronca je veliko dostignuće.

Od ostalih, Kineskinje su završile na četvrtom, a Amerikanke na petom mjestu. Kanađanke, jedne od favoritkinja za medalju, na kraju su završile na šestom mjestu. Ponovno su razočarale Ukrajinke koje su prije imale solidnu ekipu, a koje su u ovom finalu bile tek osme.