FMP - Hemofarm: Očekivano neizvjesna utakmica za uspjeh domaćin

Bruno Blumenschein • srijeda, 28.03.2007.

Polufinalna serija FMP-a i Hemofarma nastavila se u stilu dosadašnjim međusobnih ogleda, kako neizvjesnošću, tako i ishodom. Mlada momčad iz Železnika je sa 77:73 uspjela obraniti prednost domaćeg terena i ide u Vršac s velikom šansom za novo finale regionalne lige...

Oba prva čina polufinalnih susreta NLB lige završili su na sličan način. Nakon što je Cibona u posljednje dvije minute osigurala prednost prije odlaska u Beograd, isto je pošlo za rukom košarkašima FMP-a protiv Hemofarma, zahvaljujući ponajprije Branku Cvetkoviću, koji je ubacio 20 poena, te čak 12 promašenih slobodnih bacanja gostiju.

U dva navrata FMP je imao osam poena prednosti, čak i dvoznamenkastih 63:53 u 31. minuti, ali je ostatak susreta protekao u brojnim izmjenama vodstva i potpunoj izjednačenosti. Tijekom prvog poluvremena raspoloženi Aleksej Nešović, bivši mrav, uspijeva održati Hemofarm uz 100-postotni šut, u samom egalu, ali ne uspijeva zadržati FMP u samoj završnici poluvremena kada serijom 11:0 odlaze na 37:29.

Nešoviću se na početku treće četvrtine pridružuje Predrag Šuput, koji svoju momčad približava na samo pola koša zaostatka, a Nešović ubacuje novu tricu za vodstvo 47:45. Do posljednje dvije minute nevidljivi Zoran Erceg polaže, a zatim odmah i ubacuje tricu za osjetnijih 59:53. Predrag Samardžinski odmah veže četiri poena za velikih plus deset, ali Hemofarm se ne predaje.

Preko Vanje Plisnića i iskusnog Milenka Topića uvode susret u 39. minutu s minimalnim zaostatkom 73:72, ali Nebojša Joksimovič promašuje slobodno bacanje kod 74:73 što ne propušta kazniti Dragan Labović i s polaganjem uz dodatno slobodno bacanje prelama prvi ogled, dok je nastavak u petak kod Hemofarma. Osim 20 koševa Cvetkovića, Erceg je ubilježio 11 poena. Kod gostiju, Nešović je predvodio strijelce sa 19, a pratio ga Šuput sa 16 poena.