Varteks DC - Zamet: Školska obrana zaustavila ambicije Riječana

Sportnet • nedjelja, 25.02.2007.

Rukometaši Varteks Di Caprija uspješno su započeli proljetni dio sezone u Ligi 12 za ostanak u prvoligaškom društvu. Protiv momčadi riječkog Zameta slavili su rezultatom 25:20, a konačan ishod čak i nije pravo mjerilo odnosa snaga na parketu. Riječani su naime poraz sveli na podnošljivu razinu u samoj završnici, 4:0 serijom u posljednje tri minute (u 57. minuti bilo je 25:16 za Varteks Di Caprio)...

Varteks DC - Zamet 25:20

VARAŽDIN - dvorana u Graberju. Gledatelja: 210. Suci: Mišan i Modesto (oba iz Kanfanara)

VARTEKS DI CAPRIO: Tolić (11+1), Žnidarić 1, Ivanović 5, Golub 4, Gotal 8(4), Žganec 1, Prole 3, Mustapić 1, Rački 1, Melnjak 1, I. Štimac. Trener: Tomislav Štimac.

ZAMET: Stevanović (4), Sakić 2, Hrvatin 4, Savković 6(2), Vrkljan 1, Banić 1, Bašić 1, Uzelac 1, Gojun, Crnić 1, Ćosić 1, Kosanović, Erstić 1, Pešić (2). Trener: Drago Žiljak.

Sedmerci: Varteks DC 4(4), Zamet 3(2).
Isključenja: Varteks DC 8' (Rački 2x2', Žnidarić, Mustapić); Zamet 6' (Sakić 2x2', Ćosić)
Igrač utakmice: Marko GOTAL.

Zamet je bolje otvorio utakmicu i u šestoj minuti poveo 3:1. Međutim, sve nakon toga pripalo je varaždinskom sastavu, ponajprije zahvaljujući fantastičnoj 6-0 obrani koja je, na čelu s odličnim vratarom Tolićem, u preostale 24 minute prvoga dijela Riječanima dopustila svega četiri trenutka radosti postizanja gola, za glatkih 12:7 na poluvremenu. Nastavak je bio u istom ritmu, razlika je stalno rasla, do polovice drugog dijela i spomenuta je obrana djelovala sjajno, držeći prosjek (četiri primljena gola, osam postignutih), za 20:11 nakon tri četvrtine utakmice. Očekivano opuštanje, te odmaranje najistaknutijih pojedinaca, Riječani su u završnici iskoristili, pogotovo u spomenute zadnje tri minute susreta.

U sljedećem kolu Varteks DC putuje (opet, nakon kupa) u Metković, nakon čega će (10. ožujka) ugostiti našički Nexe.