Zadar - Zagreb: Odlično finale i trijumf Zadrana

Branimir Korać • subota, 10.02.2007.

U odličnoj finalnoj utakmici Kupa Krešimira Ćosića Zagreb je poražen od Zadra. Sjajna atmosfera u prepunim Jazinama pomogla je domaćinu u ključnim trenucima da izbore pobjedu i osvoje treći Kup u nizu...

Odličnu utakmicu odigrali su Zadar i Zagreb u finalu Kupa Krešimira Ćosića. Pred prepunim Jazinama Zadrani su bili svježiji i bolji protivnik te su na kraju slavili 90:83 zahvaljujući većoj mirnoći u završnici susreta. Zagreb je dugo živio od šuta za tricu, no u završnici je on zakazao i Zadrani slave šesti naslov pobjednika Kupa.

Slika 2 od 2.

Domaćin je započeo furiozno, odigrao izvrsnu prvu četvrtinu koju je dobio rezultatom 29:14. Zagreb u tom razdoblju igre izgledao je prilično "raštimano", malo im je toga polazilo za rukom i činilo se kako je susret protiv Cibone ostavio prevelikog traga na njih te da neće imati snage za jači otpor raspoloženom domaćinu.

Vezane vijesti

No već u drugoj četvrtini Zagreb se budi i prvom serijom 7:0 tjera domaćeg stratega Petra Popovića na minutu odmora. Nije to previše pomoglo njegovoj momčadi niti poremetilo "mrave" koji do završnice prvog poluvremena dolaze do poravnanja 42:42 za što su najzaslužniji Sesar i Broyles. Obojica su u tom razdoblju ubacila po tri trice i vratili Zagreb u utakmicu. Kod rezultata 42:42, suci griješe i ne sviraju čisti prekršaj nad Tomićem, Radulović protestira i zarađuje tehničku pogrešku, a Zadar odlazi na odmor s prednosti 46:42.

Kod Zagreba prva imena prvog dijela bili su Sesar s 12 poena te Broyles s 11, a kod Zadra Gečevski s 11 poena te English s deset poena.

Slika 1 od 1.

U nastavku susreta Zadrani konstantno održavaju minimalnu prednost, Zagreb uspijeva poravnati, ali nikako ne i povesti. Treća četvrtina protječe u stalnom minimalnom vodstvu Zadra koji to razdoblje igre završava s prednosti 59:55.

Posljednja dionica susreta otvorena je košem Zadra za vodstvo 61:55, no Zagreb se ne predaju i predvođen razigranim i oporavljenim Broylesom poravnava na pet i pol minuta prije kraja susreta na 68:68.

Četiri minute prije kraja Zadar je ponovno na plus pet poslije poena Johnsona i Lalića, no ne uspijeva se odvojiti. Broyles i Sesar ubacuju s linije slobodnih bacanja za 75:74, a s druge strane English odgovara tricom iz nemoguće pozicije sa sirenom za novih plus četiri.

Minutu i deset sekundi do kraja susreta Zagreb je nakon trica Broylesa i Taylora ponovno na minus jedan (83:82). U posljednjoj minuti odlučuju slobodna bacanja, Gečevski i Lalić kod Zadra ne griješe, Broyles promašuje tricu s više od sedam metara, a Juby Johnson donosi trofej Zadru u ruke.