Supersport Prva NL, 30. kolo, 11.05.2024, 14:50 h, Gradski stadion
Suci: Darko Jurčević, Željko Bučar, Luka Kurtović
Ivan Bošnjak 49'
Dubrava

Preokret Vukovara 1991 protiv Dubrave Tim Kabel za povratak pobjedama!

Petar Jenjić • subota, 11.05.2024.

Nogometaši Vukovara 1991 upisali su pobjedu na domaćem terenu protiv Dubrave Tim Kabel. Gosti su prvi došli do gola, no domaćin je napravio preokret...

Ivan Baković
46'
11
Ibrahima Sory Berete
72'
15
Noel Đurković
75'
74
Emin Spahić
79'

Ivan Bošnjak
46'
19
Jan Raužan
46'
11
Noa Vugrinec
67'
15
Ivan Dominić
67'
18
Matija Tunjić
79'
Petra Mandić

Vukovar 1991 vratio se pobjedama nakon tri kola bez slavlja. U susretu 30. kola SuperSport Prve NL, na domaćem terenu slavili su protiv Dubrave Tim Kabel rezultatom 2:1, iako su gosti prvi došli do gola.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je sigurno treći bez obzira na rezultate, a Dubrava je ostala na 32 boda i još uvijek nastavlja borbu za ostanak, iako je iznad zone ispadanja pet bodova.

Prvi udarac na susretu u trećoj minuti išao je prema golu Dubrave. Kristijan Čabrajić uputio je solidan udarac, a Mario Mustapić obranio je njegov pokušaj. U 14. minuti činilo se da će biti 0:1 za goste, no pogodak Dragana Juranovića poništen je zbog zaleđa.

Vukovarci su tražili penal u 31. minuti zbog igranja rukom Ivora Ljubanovića, no sudac se nije oglasio. Četiri minute kasnije sjajan prodor Jakova-Antona Vasilja, izbacio je driblingom braniče Vukovara, ali pogodio stativu.

Pet minuta kasnije nova šansa za goste, udarac Tome Palića obranio je Ivan Marijanović, a odbijanac je Juranović poslao kraj gola. Bila je to zadnja šansa u prvom poluvremenu.

Dubrava je dobro krenula u nastavak susreta, Karlo Bungić je blokirao pokušaj Juranovića i odbio u korner. Iz tog kornera lopta dolazi do Ivana Bošnjaka koji je neometano pucao sa sedam metara i tek po ulasku u igru postigao pogodak.

Samo šest minuta kasnije Vukovarci su došli do poravnanja. Marlon Roos Trujillo upisao je asistenciju za Törlesa Knölla koji je zabio iz teške situacije. Vukovarci su nakon toga prijetili preko Matea Andačića i Tina Jukića, no nije bilo promjene rezutlata.

Domaći dolaze do preokreta, Noel Đurković je poslao loptu u peterac, prvi udarac odbio je Mustapić, no lopta se od Ivana Bakovića, odbila u mrežu. Jako dobar udarac Juranovića iz prekida u 90. minuti, ali obranio je domaći vratar.

Bacili su gosti karte u napad što im se osvetilo u drugoj minuti sudačke nadoknade. Kontra dva na jedan, Đurković je poslao loptu u peterac gdje je Robin Gonzalez lako skreće u praznu mrežu.