Repeša i Žižić krenuli pobjedama

Branimir Korać • četvrtak, 15.02.2007.

S prva tri susreta startao je drugi krug Eurolige. Favorizirane momčadi u ovim susretima nisu imale nikakvih problema, ubilježile su očekivane pobjede, a među slavljenicima je Lottomatica Jasmina Repeše i Olympiakos Andrije Žižića...

Skupina D

Jasmin Repeša u drugi krug Eurolige krenuo je pobjedom. U Rimu je Lottomatica nadigrala francuski Pau Orthez i slavila 78:68. Rimljani su utakmicu otvorili s 15:2, imali početkom drugog poluvremena i 18 poena prednosti, ali u završnici susreta Pau se približava na svega četiri poena zaostatka. Ipak Stefansson, Righetti i Hawkins ne dopuštaju gostima preokret.

Kod Lottomatice najistaknutiji bili su Righetti sa 16 poena (4/8) i šest skokova te David Hawkins s 15 poena (6/11). Kod Pau Ortheza Britton Johnsen 16 poena (6/8) te Michael Wright 10 poena (3/9) i 10 skokova.

Skupina E

Moskovski CSKA očekivano je krenuo pobjedom protiv Joventuta. CSKA je Španjolce razbio na startu drugog poluvremena limitiravši ih u prvih 13 minuta drugog dijela na svega šest poena. U tom razdoblju napravili su seriju 28:6 i pobjegli na nedostižnih 73:51. U završnici susreta Joventut ipak uspijeva malo smanjiti zaostatak i izgubiti s "podnošljivih" 81:69.

Slika 1 od 2.

Najbolji u sastavu CSKA bili su Matjaž Smodiš s 24 poena (10/14) i Theo Papaloukas s 11 poena (4/7), šest asistencija i pet ukradenih lopti. Kod Joventuta Rudy Fernandez 20 poena (6/15) i Lubos Barton 14 poena (5/6) i pet skokova.

U drugom susretu skupine Olympiakos u Beogradu nije imao problema protiv Partizana. U prvom poluvremenu Beograđane je "uništio" Scoonie Penn koji im je u tom razdoblju utrpao čak 20 poena, a Olympiakos je imao 18 poena viška na svom kontu. U nastavku susreta nije bilo prevelike prijetnje s domaće strane, kvalitetniji gosti lako su slavili 92:84.

Penn je utakmicu završio s 27 poena (7/13), a Sofoklis Schortsanitis dodao je 18 poena (4/8) i pet skokova. Andrija Žižić dobro je iskoristio 22 minute ubacivši 10 poena (3/6) uz osam skokova. Kod Partizana Vonteego Cummings 25 poena (9/15) i pet skokova te Predrag Drobnjak 21 poen (5/10) i pet skokova.