Rijeka preokretom svladala Orijent

Zoran Zdelar • nedjelja, 11.02.2007.

Odigrali su Riječani jučer prvu pripremnu utakmicu od povratka iz turske Antalyje. Protivnik je bio susjedni Orijent, koji je umalo iznenadio Rijeku svojim početnim vodstvom, ali sve je ipak završilo na zadovoljstvo prvoligaša...

Riječani su završili s drugim dijelom priprema za nastavak sezone u turskoj Antalyji, a jučer su odigrali i prvu utakmicu po povratku. Protivnik je bio trećeligaš Orijent s druge strane grada. Okupilo se na Krimeji podosta gledatelja, njih oko 700-800, koji su mogli svjedočiti relativno zanimljivoj utakmici s iznimno puno trke, što je bio glavni zahtjev trenera Milivoja Bračuna ovog puta.

Slika 2 od 3.

Unatoč rastrčanosti igrača s Kantride, prvi su pogodak postignuli domaći Orijentovci. Burić je u 21. minuti izveo slobodan udarac, a lopta se od Topolovca odbija u mrežu za slavlje crvenih. Ipak, razlika u kvaliteti bila je očigledna, te je bilo samo pitanje trenutka kada će Rijeka dostići zaostatak i prijeći u vodstvo. U nastavku utakmice za to se kao prvi pobrinuo ovo-zimski novak, Hrvoje Štrok, pogotkom sa same linije kaznenog prostora u 53. minuti susreta.

U 67. minuti u listu strijelaca upisuje se i Bugarin Georgi Ivanov, koji zabija nakon Rendulićeva proigravanja. Dvije minute kasnije Bračun vadi iz igre Ivanova, te ga mijenja Ahmadom Sharbinijem, za kojeg je sve očitije kako će i u nastavku sezone, poput danas, svoje prilike dobivati tek nakon što Ivanov "odradi" svoje. Sedam minuta prije kraja regularnog dijela utakmice, Ljubić ruši Matu Brajkovića u svom kaznenom prostoru i sudac pokazuje na bijelu točku. Sigurni izvođač jedanaesterca bio je upravo Sharbini.

Slika 1 od 1.

Bračun može biti zadovoljan napretkom momčadi pred derbi s Dinamom koji je već nadolazeće subote, no ne i zdravstvenom situacijom nakon ove utakmice. Napredak u igri je očigledan, iako obrana još uvijek može bolje, što vjerojatno i hoće povratkom u momčad Luke Vučka, za kojeg je i dalje neizvjesno hoće li se stići u potpunosti oporaviti na vrijeme za taj susret. Upitan je isto tako i nastup Igora Novakovića, koji je desetak minuta prije kraja prvog poluvremena šepajući napustio teren nakon što ga je pokosio Inić. Problema s nogom nakon utakmice imao je i Nino Bule.

Rijeka je susret započela u sastavu Žilić, Šarić, Starčević, Budicin, Rendulić, Baković, Prišć, Novaković, Tonito, Bule i Ivanov. Još su igrali Sertić, Turkalj, Pamić, Kerkez, Štrok, Malkić, Januzović, Brajković i Sharbini.

Orijent - Rijeka 1:3