Petarda Oriolika

Ivana Strahija • ponedjeljak, 16.04.2007.

U ovom su kolu naši trećeligaši ubilježili ukupno četiri domaće pobjede, dvije gostujuće i tri neriješena rezultata. Olimpija je čvršće sjela na vodeću poziciju ljestvice, dok je Suhopolje remiziralo u Molvama.

Najvišu je pobjedu kola upisao Oriolik, sprašivši čak pet komada u mrežu nemoćne Pitomače. Ipak, domaći su se strijelci mogli raspucati tek u drugom dijelu, pošto u prvih 45 minuta njihova lopta jednostavno ne želi u mrežu vratara Sabađija. Nakon što su u prvom dijelu uspijeli promašiti i kazneni udarac, u dugom nadoknađuju propušteno.

Četiri pogotka postigla je Croatia, koja je protiv Višnjevca odigrala uistinu dobru utakmicu. Prvi su pogodak postigli preko Tomšića na dodavanje Labaka, drugi su realizirali iz kaznenog udarca, a dalje je sve teklo bez problema.

Grafičar je sa 'skromnih' 2:0 pobijedio Slobodu, koja ni u ovom kolu nije uspjela ostvariti toliko potrebne bodove. Slaba igra Varaždinaca preslika je njihove pozicije na ljestvici, koja im za sad jamči ispadanje.

Minimalnih 1:0 Graničaru je bilo dovoljno protiv Slavonca, Županjani su iznenadili boljeplasirani sastav. U vrlo čvrstoj utakmici s malo prilika za pogodak domaćini su gostima pomrsili račune za osvajanje prvog mjesta.

Prvu gostujuću pobjedu ubilježili su trećeligaši iz Ždralova, koji su samo iskoristili ponuđeno. Naime, domaćini opet nisu bili dobro rasploženi, ostavili su igračima Mladosti i više nego dovoljno mjesta i neosujećenih prilika da osvoje sva tri boda.

Gosti su u Požegi bodove u džep spremili već po isteku 65. minute i sigurnom izvođenju kaznenog udarca. Maletićeva dva pogotka ostaju nedostižna za domaćine, koji do pogotka dolaze tek sa bijele točke u 75. minuti.

Nedelišćani su u Cernik otputovali po povoljan rezultat, koji bi im omogućio podizanje morala i vidanje rana momčadi. Naime, Nedelišće je u srijedu teško poraženo do županijskog ligaša u Kupu, pa im je bod od ratobornog Cernika dobro došao.

Suhopolje ni u ovom kolu nije briljiralo, u Molvama je od mnogo slabijeg protivnika uzet tek bod. Slaba predstava Suhopoljčana Molvaljanima je dobro došla, vode većim dijelom susreta, a nakon izjednačenja znaju čuvati rezultat.

Osječki Metalac i Križevci odigrali su neriješen, u vrlo uzbudljiv susret. Domaćini su nakon borbenog prvog dijela u 60. minuti preko Bagića prešli u vodstvo, i kad su već pospremili tri boda u džep iznenađuje gostujući Čendić, koji izjednačuje u sudačkoj nadoknadi.

Rezultati 25. kola:
Oriolik – Pitomača 5:0 (1:0 Pavelić 49., 2:0 Pavelić 74., 3:0 Pavelić 77. 4:0 K. Haring 85., 5:0 A. Haring 86.)
Croatia – Višnjevac 4:0 (1:0 Tomšić 5., 2:0 Gurdon 17. 11 m, 3:0 Tomšić 47., 4:0 Prskalo 54.)
Grafičar Vodovod – Sloboda 2:0 (1:0 Šarić 13. 11 m, 2:0 Šarić 55.)
Graničar – Slavonac CO 1:0 (1:0 Pavličić 73.)
Podravac – Mladost Ž 0:2 (0:1 Vranić 7., 0:2 Nađ 55.)
Slavonija – Olimpija 1:2 (0:1 Maletić 30., 0:2 Maletić 65. 11 m, 1:2 Berdi 75. 11 m)
Mladost C – Nedelišće 1:1 (0:1 Habek 14., 1:1 G. Barišić 63.)
Mladost M – Suhopolje 1:1 (1:0 Bošnjak 31., 1:1 Međumurec 55.)
Metalac – Križevci 1:1 (1:0 Bagić 60., 1:1 Čendić 90.)