Uspinjači prvi trofej sezone

Mario Lešković • nedjelja, 29.04.2007.

U završnici malonogometnog kupa Hrvatske zasluženo su se našla četiri prvoligaša: Uspinjača, Gospić, Mejaši i Orkan. Pobjednici su igrači Uspinjače koji su pokazali trenutno najbolju formu i s pravom jurišaju na naslov prvaka Hrvatske u doigravanju koje počinje slijedeći vikend...

Nakon polufinalnih utakmica, ekipe Orkana i Mejaša su poražene pa su morali igrati utakmicu za treće mjesto koja je najnezahvalnija budući da se igrači potroše u borbi za finale. Ipak odigrana je odlična utakmica koja je završila remijem - 2:2. Nakon što su Mejaši poveli u devetoj minuti preko Čubelića, u 14. minuti Orkan se vraća pogotkom Krstovića. Za potpuni preokret zaslužan je Robert Hertl koji je postigao pogodak u 24. minuti. Slavlje nije dugo trajalo jer već u 25. minuti Gabrilo vraća rezultat na početak pa je utakmica odlučena udarcima sa šest metara. Smirenijim i preciznijim pokazali su se Splićani i osvojili treće mjesto.

Finale su igrale trenutno dvije prvoplasirane ekipe u Prvoj HMNL. Utakmica je odigrana pred punom dvoranom Sava sport u Sesvetama u kojoj su se bolje snašli igrači Uspinjače i pobjedom 5:2 osvojili malonogometni kup. Iako je Gospić poveo u 10. minuti preko Horvata i tim rezultatom otišao na odmor, odmah u prvoj minuti nastavka Novak izjednačava rezultat. Sve bitno odigrano je u posljednjih šest minuta kada najprije Capar postiže pogodak za novo vodstvo Uspinjače. Nakon toga najbolji strijelac Final Foura Purgar iz akumuliranog udarca s 10 metara podiže rezultat na 4:2. Tada Gospićani vade vratara i s igračem više pokušavaju nadoknaditi zaostatak. U tomu ne uspijevaju nego još u posljednjoj minuti Šimurina zabija za 5:2 i slavlje Uspinjače je moglo početi.