Uspinjača i Inero teško do pobjede

Mario Lešković • ponedjeljak, 07.05.2007.

Prvim utakmicama četrvtfinala počelo je doigravanje za naslov malonogometnog prvaka Hrvatske. Domačini su ostvarili stopostotnu uspješnost i s velikom prednošću isčekuju uzvratne susrete u kojima im je dovoljan i neodlučen ishod...

U dvoboju splitskih momčadi viđena je kvalitetna i rezultatski do samog kraja neizvjesna utakmica. Nakon što su igrači Inera poveli 2:0 pogocima Radmila i Radana, Bajrušović s dva pogotka vraća sve na početak. Slavlje drugog pogotka Bajrušovića nije dugo trajalo budući da ponovo Radmilo dovodi domaće u vodstvo u istoj minuti. Da završnica bude uzbudljiva pobrinuo se Čubelić koji u 31. minuti postiže pogodak za 3:3. Ipak, domaćin dolazi do teško izborene, ali zaslužene pobjede u 34. minuti pogotkom Podlipca.

U drugom susretu igranom na Gripama Brodosplit je uvjerljivo pobijedio igrače iz Knina. Sve je bilo gotovo do poluvremena kada Splićani ponajviše zahvaljujući hattricku Brazilca Claytona odlaze na nedostižnih 5:0 i već tada utakmica je bila riješena. Za utjehu gosti do kraja postižu dva pogotka i time ublažuju poraz.

Najnezvjesnija utakmica odigrana je u Sesvetama gdje su igrači Uspinjače teškom mukom došli do pobjede i to u posljednjim trenucima. Nakon pogotka Capara za 3:1 već u petoj minuti činilo se da će domaći igrači imati lagan posao. S time se nisu složili odlićni gosti koji preko Đukića u 36. i Lovrekovića u 39. minuti dolaze do 3:3. Na njihovu žalost nisu uspjeli zadržati neodlučeno jer Purgar iz akumuliranog kaznenog udarca postiže pogodak za novo vodstvo. Ni tada nije bilo gotovo nego je još Kovačević imao priliku iz akumuliranog udarca sa zvukom sirene izjednačiti rezultat, ali se ispriječio odlični vratar domaćina Švigir.

Još je Gospić uvjerljivo nadigrao goste iz Dubrovnika i lakoćom pobijedio 4:1.

Četvrtfinale doigravanja Prve HMNL:
Inero - Mejaši 4:3, Brodosplit Inž. - Kijevo Jako Sport 5:2, Uspinjača - Petrinjčica 4:3, Gospić - GOŠK Mea Culpa 4:1.