Grafičar priredio vatromet

Ivana Strahija • utorak, 08.05.2007.

Još su jednom Osječani priredili pravi vatromet golova, mrežu Metalca su u gradskom derbiju zatresli čak sedam puta. Slavonac je izgubio od Višnjevca, a po bodove su u Virje došli Suhopoljčani...

III. HNL Istok 29. kolo

Rezultati:
Grafičar Vodovod –Metalac 7:2 (1:0 Vuka 21., 2:0 Mur 29., 3:0 Vuka 52., 3:1 Novaković 61., 4:1 Mur 65., 5:1 Jerković 77., 6:1 Šarić 83., 6:2 King 86. 11 m, 7:2 Kuburić 89.)
Podravac – Suhopolje 0:1 (0:1 Mužinić 90. 11 m)
Mladost M – Mladost C 2:2 (0:1 Đaković 28., 1:1 Gazdek 32., 2:1 Galinec 40. 11 m, 2:2 Papak 68.)
Croatia – Sloboda 4:2 (0:1 Komes 21., 1:1 Tančik 43., 2:1 Gavran 45., 3:1 Prskalo 49., 3:2 Habunek 83., 4:2 Labak 90.)
Mladost Ž – Olimpija 3:0 (1:0 Mate Sučić 54., 2:0 Milovanović 75., 3:0 Nađ 80.)
Oriolik – Nedelišće 2:0 (1:0 A. Haring 20., 2:0 Jozić 48.)
Slavonija – Križevci 2:1 (1:0 Budimir 17., 1:1 D. Jagić 64., 2:1 Hrmić 84.)
Višnjevac – Slavonac CO 1:0 (1:0 Tabak 58.)
Graničar – Pitomača – neodigrano

Poredak: 1. Suhopolje 54, 2. Slavonac CO 52, 3. Olimpija 50, 4. Nedelišće 48, 5. Grafičar Vodovod 47, 6. Croatia 46, 7.Slavonija 45, 8. Mladost C 45, 9. Višnjevac 45, 10. Graničar 43, 11. Mladost Ž 43, 12. Oriolik 39, 13. Križevci 37, 14. Podravac 32, 15. Mladost M 31, 16. Metalac 27, 17. Sloboda 20, 18. Pitomača 17

Parovi 30. kola: Olimpija – Višnjevac, Slavonac CO – Grafičar Vodovod, Pitomača – Mladost Ž, Metalac – Mladost M, Suhopolje – Graničar, Mladost C – Oriolik, Sloboda – Podravac, Nedelišće – Slavonija, Križevci – Croatia

U srazu dva osječka kluba, već po predviđanjima je bio bolji Grafičar Vodovod. Jak klub domaćin nije imao milosti prema susjedima utopljenicima, već je bez imalo žaljenja napunio mrežu vratara Andžakovića i prepustio Metalac njegovoj sudbini.

Napeta i borbena utakmica u Virju mogla je završiti bez pobjednika, da nije bilo isključenja domaćeg Mlakara u 52. minuti. Ljuti i agresivni Podravci igraju (pre)grubo, pa u 90. minuti gosti pobjeđuju s bijele točke.

Cernička Mladost izborila je tek bod protiv imenjaka iz Molva. Premda mnogo bolje plasirana na ljestvici, Mladost iz Cernika nije znala zadržati početnu prednost, domaćini u dva poteza unutar desetak minuta nadoknađuju propušteno i sasvim zasluženo osvajaju bod.

Sloboda u Đakovu nije došla do bodova, no valja priznati da su na terenu pokazali lijepu igru. Gosti iz Tužnog čak i vode na početku, ali vrli domaći strijelci iskorištavaju kraj prvog i drugi dio mnogo bolje nego početnih pola sata.

Slika 1 od 1.

Protiv favorizirane Olimpije Mladost iz Ždralova ubilježila je lijepih 3:0. Za taj je pothvat domaćima bilo dovoljno svega 45 minuta drugog dijela, a pogoci Sučića, Nađa i Milovanovića ne ostavljaju navijače ravnodušnima.

Nedelišće je poraženo u Oriovcu, u incidentnoj utakmici prakticirali su se i borilački sportovi uz nogomet. Slab sudac goste nije zaštitio na vrijeme, u prvom poluvremenu, pa u drugom situacija eskalira sve do isključenja Alena Haringa.

U susretu Slavonije i Križevaca obje su momčadi pokazale vrijedno nogometno znanje. Nakon vodstva domaćih i izjednačenja gostiju, Požežani do pobjede dolaze tek šest minuta pred kraj susreta, kad se na pravom mjestu našao Hrmić.

Višnjevcu je jedan pogodak bio dovoljan da porazi favorite iz Starih Perkovaca. U prvom dijelu susreta domaćini zahvaljujući odličnoj obrani predvođenoj vratarom Bagarićem drže Perkovčane podalje od svoje mreže, dok Tabak u 58. minuti rješava pitanje pobjednika.