Hrvati uništili Ried

Branimir Korać • nedjelja, 29.04.2007.

U posljednjem susretu 31. kola austrijskog prvenstva Rapid je u Beču pregazio Ried s visokih 5:2 i uključio se u borbu za ulazak u Kup Uefa. Prvo ime susreta bio je bivši napadač Hajduka Mate Bilić koji je postigao hat-trick...

Slika 1 od 1.

Rapid i Ried nalaze se u borbi za Kup Uefa, a u međusobnom dvoboju u posljednjem susretu 31. kola Bečani su bili vrlo uvjerljivi i slavili 5:2. Posebno raspoložen bio je Hajdukov nekadašnji vođa napada Mate Bilić koji je tri puta tjerao Hans-Petera Bergera po loptu u mrežu.

Ried je poveo već u šestoj minuti pogotkom Pichornera, no do poluvremena Rapid već vodi 3:1 s dva pogotka Bilića i jednim još jednog našeg internacionalca Marija Bazine. Već u prvih deset minuta drugog poluvremena Rapid završava priču. Branko Bošković u 46. minuti podiže na 4:1, a Mate Bilić svojim trećim golom u 55. minuti postavlja ogromnih 5:1. U završnici susreta, u 84. minuti Korejac Jung Won Seo tek smanjuje na 5:2.

Bilić je igrao do 89. minute kada ga je zamijenio Erwin Hoffer, a Bazina je igrao svih 90 minuta.