Rijeka - Cibalia: Može li jadnije?

Hrvoje Rafaelić • subota, 05.05.2007.

Rijeka je doživjela petnaesti poraz u sezoni zahvaljujući odličnoj igri Cibalije, koja domaćoj momčadi jednostavno nije dala da se zaigra, dok je odlično iskoristila katastrofalne pogreške domaćih igrača...

Jad i bijeda na Kantridi. Blage su ovo riječi za ono što je pružila momčad Josipa Kužea. Nakon što su u prošlom kolu izborili pobjedu na neugodnom gostovanju u Kranjčevićevoj, očekivao se nastavak pobjedničkog niza protiv trenutno 11-esto plasirane momčadi Prve hrvatske nogometne lige. Utakmica je započela u obostranom ispitavanju snaga. Prva je zaprijetila Rijeka preko Anasa Sharbinija, koji loptom traži starijeg brata Ahmada, ali odlično dodavanje sprječava solidna obrana gostiju. Odmah minutu poslije Anas iz kornera pronalazi Luku Vučka, ali stasiti obrambeni igrač ne snalazi se dobro u odličnoj poziciji.

Slika 2 od 3.

Prva prilika Cibalije dolazi u 11. minuti kada Zoran Zekić izvodi slobodni udarac sa tridesetak metara, ali priseban je domaći golman Velimir Radman. Bio je to uvod u gostujuće vodstvo. Domaći kapetan Danijel Šarić u 19. minuti gubi loptu na sredini terena, Ivan Maroslavac krade loptu, srušava se u prema domaćem šesnaestercu i puca snažno pored statične obrane Bijelih, Radman kratko odbija loptu na koju natrčava Andrej Kerić i dovodi goste u vodstvo.

Rijeka polako preuzima igru u svoje noge i sa nekoliko solidnih akcija najavljuje pohod na izjednačenje. U 30. minuti akciju započinje Anas Sharbini, pronalazi u šesnaestercu brata Ahmada koji lijepo petom pronalazi Manuela Pamića, koji puca snažno, ali pored gola vratara Cibalije Davora Burcse. U 34. minuti u igru ulazi Mate Brajković umjesto ozljeđenog Duje Bakovića te odmah nakon nekoliko minuta sudjeluje u najboljoj akciji domaćih na ovoj utakmici.

Slika 1 od 2.

Jednu ničiju loptu napucanu od domaće obrane u gostujuću polovicu krade Georgi Ivanov, okomito kreće prema golu te na vrhu šesnaesterca pronalazi Brajkovića, koji laganim dodirom produljuje do Ahmada Sharbinija i kada se činilo da domaći izjednačuju, fenomenalnom obranom iskazao se Burcsa. Prije kraja poluvremena pokušao je Brajković glavom nakon dodavanja Šarića, ali Burcsa je i tu na mjestu.

Vinkovčani su drugo poluvrijeme započeli po najboljem receptu. Golom. Jednu visoko napucanu loptu u domaćem kaznenom prostoru Starčević nikako nije uspio izbaciti na vrijeme, tj. previše je oklijevao, loptu mu je krade Baraban, a Starčević ga ruši i sudac Šimčić pokazuje na 11 metara. Siguran sa bijele točke bio je Bagarić.

Slika 3 od 4.

Nakon vodstva od 2:0 u korist Cibalije, domaći igrači gube svaku nadu u mogući preokret. Akcije bez ikakvih poveznica, napucavanje dugih lopti prema Sharbiniju i Ivanovu, katastrofalna igra Budicina, Starčevića i uže obrane nije ulijevala nikakvu nadu da će Rijeka uspjeti u svom naumu. Pokušali su u 72. minuti preko Brajkovića, ali udarac od bloka odlazi u korner. U 75. minuti Baraban lomi Starčevića i izlazi "1 na 1" sa Radmanom, a mladi golman bravuroznom obranom spašava svoju momčad od potopa.

U sudačkoj nadoknadi Brajković izvodi korner, lopta dolazi do Ivanova, koji u duelu sa gostujućim igračem pada i zarađuje jedanaesterac za domaću momčad. Siguran strijelac bio je Ahmad Sharbini, kojemu je ovo 21. gol sezone. Rijeka je odigrala još jednu katastrofalnu utakmicu bez ideje i želje. Ljetni odmor počeo je Kantridi još nakon ispada u polufinalu Kupa, a za konačan godišnji odmor morati će pričekati još dva kola.