Vodeni sportovi

Pro Recco bolji od Brescie, Partizanu prednost

Tea Lokas • četvrtak, 10.05.2007.

U prvim susretima četvrtfinala Eurolige Pro Recco i Partizan su ostvarili pobjedu u gostima i tako pred uzvrate za dva tjedna stvorili željenu prednost. Partizan je gostovao kod Posillipa u Napulju, dok je Pro Recco kod nacionalnog rivala slavio još uvjerljivije od Srba...

Nije bilo lako Partizanu stvoriti jedan gol prednosti pred uzvrat, bila je to teška i prilično tvrda utakmica, s malo golova. Prva četvrtina otvorena je solidno po domaćine, imali su prednost od jednog pogotka i s pravom se mogli nadati većem vodstvu. No, tada zapravo počinje "hvatanje". Partizan u sljedećih osam minuta uspijeva izjednačiti na 3:3, a Talijani nikako ne pronalaze način da priđu vratima vratara Kuliake.

Treća četvrtina ponovno završava rezultatom povoljnijim za Partizan, 5:5. Posillipo u posljednjim minutama nije imao snage zadržati ni taj poravnati rezultat te gubi 6:7, a Partizan na krilima centra Duška Pijetlovića odlazi zadovoljan kući, gdje za dva tjedna ponovno dočekuju napuljske vaterpoliste. S druge strane, Posillipo se okreće prijateljskoj utakmici s prvacima Europe - dubrovačkim Jugom te polufinalnoj utakmici scudetta na kojima će kaliti formu za prolazak u Final Four.

Pro Recco je u gostima kod Brescie slavio najuvjerljivije, 12:9. Tri gola prednosti omogućavaju im mirne pripreme za uzvratnu utakmicu gdje moraju zadržati pogotke "viška" i uploviti u društvo najbolja četiri europska kluba. Utakmica je započela dosta rezervirano, prva četvrtina završena je s po jednim pogotkom na svakoj strani. Najveću prednost Pro Recco je ostvario u drugoj četvrtini, u kojoj je vodstvom od dva pogotka krenuo po pobjedu u prvoj utakmici. Ta razlika se povećala u trećoj četvrtini na tri gola kako je utakmica i privedena kraju.

Najbolji pojedinac u bazenu na strani Pro Recca bio je Vujasinović s četiri pogotka, a što se Brescie tiče, čak ni četiri pogotka naših reprezentativaca Barača i Hinića nisu bila prijetnja pobjedi gostujuće ekipe.

Sukob Grka i Mađara prošao je domaćim slavljem grčkog Olympiakosa. Atenski je bazen ugostio mađarske vaterpoliste Domina iz Budimpešte, a isto tako, ispratio ih pobjedničkom pjesmom. Prvi dio okršaja otišao je na stranu Grka 11:9, a prva četvrtina bila je ključna za cijeli susret. Razlika dva pogotka provlačila se od prve četvrtine kroz cijelu utakmicu, počevši od 5:3, 9:7 i na posljetku 11:9.