Mladi Hrvati love vrh

Zoran Zdelar • četvrtak, 10.05.2007.

Mlada hrvatska reprezentacija svladala je jučer u Lučkom vršnjake iz Mađarske rezultatom 2:0. Otvorila im je ova pobjeda priliku za osvajanje prvog mjesta u Kupu Alpe-Adria. Da bi stigli do vrha, krajem mjeseca moraju pobijediti Slovačku na gostovanju...

Mlada hrvatska reprezentacija napokon je počela bilježiti uspjehe. Nakon što je Dražen Ladić još ne tako davno preuzeo reprezentaciju, nije baš najbolje startao sa svojim mandatom, ali sad je uspio posložiti redove. Jučer su se na igralištu u Lučkom sastali s vršnjacima iz susjedne Mađarske.

U prilično teškom i izjednačenom susretu odlučile su individualne kvalitete nekolicine naših reprezentativaca. Ponovno se potvrdilo da Hajduk ima nekoliko iznimno nadarenih mladih nogometaša, koji su ovog puta doveli Hrvatsku u vodstvo. Nakon suradnje između Gabrića i Bušića pao je pogodak u gostujućoj mreži. Od te minute kad je Bušić postigao pogodak, nije se mnogo toga promijenilo na terenu te se nastavila voditi ujednačena borba pred 500-tinjak gledatelja.

U završnici utakmice, s čijim se početkom malo kasnilo jer gosti nisu uspjeli pronaći na vrijeme mjesto odigravanja susreta, konačnih 2:0 postavio je Šarić. Mladi vezni igrač ušao je u igru nepunih deset minuta prije postizanja pogotka.

Novom pobjedom otvorena nam je prilika za osvajanje Alpe-Adria Kupa. Kako bismo dohvatili vrh, naši mladi reprezentativci moraju 22. svibnja svladati u gostima slovačke vršnjake.

Kada se ovoj reprezentaciji još pridodaju Lončarić, Kalinić, Mandžukić, Rukavina, Tadić i ostali nogometaši koji nisu bili u konkurenciji za jučerašnji susret, imamo sastav koji bi mogao ozbiljno parirati i najjačim europskim momčadima.

Hrvatska – Mađarska 2:0.