Cibalia - Međimurje: Cibalia bez kvalifikacija

Ivana Strahija • subota, 19.05.2007.

U presudnoj utakmici za ostanak u I HNL Cibalia je pokazala sve što je trebala u svega desetak minuta. Gosti iz Čakovca nisu se složili s penalom dosuđenim za domaćine, no slabijom igrom u prvom dijelu olakšali su Cibaliji da dođe do 3:0. Bez sreće u mnogo boljem drugom dijelu Međimurci nisu uspjeli postići ni počasni pogodak.

U prvom dijelu susreta ponovno je najveća zvijezda u redovima Međimuraca bio vrsni vratar Tomić. Nakon čak četiri udarca iz kuta Međimuraca u prvim minutama utakmice, Cibalia kreće u opsadu Tomićevog gola. Kresinger na dodavanje Medvida loptu šalje pored gostujuće mreže, u devetoj minuti nakon pogreške gostujućeg Bratkovića Jukan neometan ulazi pred mrežu, ali brzopleto puca daleko od gola.

U 11. minuti ponovno je aktivan Jukan, koji na dodavanje Križanovića opako proteže Tomića, koji svoju mrežu spašava samim vrhovima prstiju. Minutu kasnije iz kornera pred gostujuća vrata ubacuje Jukan, a u skoku je najviši Tadić, koji i leđima okrenut golu loptu neobranjivo šalje u mrežu za 1:0. U 14. minuti susreta Kresinger pada u kaznenom prostoru Međimuraca, nedaleko od njega nalaze se Habuš i Vitas, a sudac Novak bez dvoumljenja pokazuje na bijelu točku. Iz penala je za 2:0 bio precizan Križanović.

Konačno prava šansa i za goste, Štefančić dodaje do Celišćaka, lopta dalje ide do Bratkovića koji servira za Piškora, no domaći je Leutar vrlo precizan u obrambenoj liniji. 30. minuta donosi pogrešku Habuša, koji loptu poklanja Kresingeru, a ovaj sa pet metara prijeti Tomiću, ali je Tomić opet siguran pred svojom mrežom.

Treći pogodak domaćini postižu u 34. minuti, kad Jukan topovski buši gostujuću mrežu iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Do kraja poluvremena još pokušava Pavličić na asistenciju Andričevića, no lopta odlazi pored vratnice međimurskog gola.

Drugi dio otvara Vitas koji umalo neoprezno pogađa vlastiti gol, a minutu potom istom golu prijete Jukan i Medvid, Tomić je i dalje sigran u obrani vlastite mreže. Nešto bolje izdanje Međimurja u drugom poluvremenu potvrđuje i Piškor, koji u 54. minuti napada Burscina vrata. Ponovno je odličan Piškor nekoliko trenutaka potom, kad krade loptu domaćima nakon kornera, vodi je preko cijelog terena i konačno dodaje do Štefančića, koji dobro puca ali je Bursca na mjestu.

U 71. minuti ponovno prijete Vinkovčani, Križanović iz slobodnog udarca dobacuje do Zekića, no on škaricama promašuje. Do kraja susreta najljepše su prilike imali Piškor, koji četiri minute pred kraj vozi slalom kroz domaću obranu, te Zekić, koji koristi pogrešku dotad nepogrešivog Tomića no nije dovoljno precizan u realizaciji.

Ovom je utakmicom sezona zavrišla za oba kluba, Cibalia je pobjedom osigurala ostanak bez kvalifikacija, dok je za Međimurce ova sezona bila prva u kojoj ne moraju strepiti za ostanak u prvoligaškom društvu.