Porazi vodećih

Goran Tomičić • ponedjeljak, 21.05.2007.

U 31. kolu Treće HNL Zapad Vinogradar je minimalno poražen na gostovanju u Puli, ali zahvaljujući slavlju Vrapča u derbiju kola protiv Segeste momčad iz Mladine ima velika četiri boda prednosti...

U susretu Istre i Vinogradara bodovi su bili imperativ za domaću momčad, koja je igrala borbenije i preko J. Mavrića u 40. minuti stigla do važne pobjede. Važan susret u borbi za drugo mjesto na ljestvici igrali su Vrapče i Segesta, a domaći su ubilježili minimalnu pobjedu te imaju bod više od Segeste i Rudara. Utakmica je odlučena u 19. minuti, kada je Krševan uspio zaustaviti pokušaje Marune i Sinkovića, ali do odbijene lopte prvi je stigao Regvar i donio važna tri boda Vrapču.

Rudeš je na domaćem terenu svladao Lučko, a dvostruki strijelac bio je Tadić. Ogulin je odigrao dobru utakmicu, ali gosti iz Poreča su spretnim golom Bonace iz slobodnog udarca u 90. minuti odnijeli pobjedu. Karlovac je na Krimeji osvojio važne bodove u borbi za ostanak, utakmicu je odličnim prodorom u 20. minuti odlučio Mesarić.

Radnik je neočekivano uvjerljivo slavio u gostima protiv Drage. Već u trećoj minuti Fišer je odlično prošao kroz domaću obranu i lako postigao pogodak. Na 2:0 povisio je Grlić u 27. minuti, a isti igrač bio je precizan u 53. minuti iz kaznenog udarca. Taj rezultat bio je na semaforu samo sedam minuta, kad je novi pogodak postigao Aleksić, a u posljednje dvije minute u strijelce su se upisali Platnik i I. Pejić.

Žminj je bio uvjerljiv protiv Novalje, početkom drugog dijela dva pogotka postigao je Roce, a pobjedu je potvrdio Jurić u posljednjoj minuti. Zagorec je pobjedom u Samoboru zadržao izglede u borbi za ostanak. Otpisani domaćin je preko Brujića i Horvata imao 2:0 nakon 27 minuta igre, a Zagorec je uspio smanjiti tek u 60. minuti preko Brleka, koji je u 72. i 77. minuti potpuno preokrenuo rezultat, a pobjedu su u posljednjih desetak minuta potvrdili Malarić i Pek.

Neočekivano uvjerljivo poražen je Rudar u Vrbovcu. Nakon niza neiskorištenih prilika domaćina u prvom dijelu nije bilo pogodaka. No već u 50. minuti Lalić donosi vodstvo Vrbovcu, a samo dvije minute kasnije izjednačio je Černjul, no i taj rezultat bio je aktualan samo dvije minute jer je u 54. minuti Guja donio novo vodstvo Vrbovcu. Pobjedu su u završnici potvrdili Nosek i Pajsar.

Tri kola prije kraja prvenstva Vinogradar je blizu plasmana u Drugu HNL, a za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije protiv drugoplasirane momčadi Treće HNL Istok veliku borbu će voditi Vrapče, Segesta i Rudar. Već su otpisani Ogulin i Samobor, a u niži rang će vjerojatno i Radnik, no velika borba se vodi za izbjegavanje 15. pozicije koja vodi u niži rang ako doprvak ne prođe kvalifikacije, a momčadi od desete do 15. pozicije dijele samo dva boda.

Treća HNL Zapad, 31. kolo
Istra - Vinogradar 1:0, Vrapče - Segesta 1:0, Rudeš - Lučko 2:0, Ogulin - Jadran 0:1, Orijent - Karlovac 0:1, Draga - Radnik 0:6, Žminj - Novalja 3:0, Samobor - Zagorec 2:5, Vrbovec - Rudar 4:1