Ostali sportovi

Garzelliju 14. etapa, Miholjević 57.

Maja Giljanović • subota, 26.05.2007.

Pobjednik Gira 2000. godine Stefano Garzelli osvojio je prvu etapu nakon 2004. godine u dužini 192 kilometra vožene od Cantua do Bergama...

33-godišnjak je četiri kilometra prije finiša sustigao odbjeglu četvorku da bi dvadesetak metara pred ciljnom vrpcom pobijedio ispred sunarodnjaka, dvostrukog osvajača jedne od tri najveće biciklističke utrke svijeta, Gilberta Simonija (u ukupnom, pak, poretku napredovao do pete pozicije), dok je trećim mjestom drugi dan u nizu talijanski triple na postolju upotpunio Paolo Bettini. Hrvatski je biciklist Vladimir Miholjević zauzeo 57. mjesto od 151 koji su krenuli sa starta.

Ružičastu majicu vodećeg u ukupnom poretku osmim je mjestom sačuvao Liquigasov Danilo Di Luca. Najbliži su mu, pak, pratitelji i dalje također Talijan Marzio Bruseghin te 21-godišnji Luksemburžanin (vodeći u poretku mladih vozača) Andy Schleck koji je usprkos nezgodnom padu na nizbrdici La Trinite nakon sudara s Petrovim (prošla obojica bez ozljeda) zadržao treće mjesto. Miholjević je, pak, zadržao jučerašnju 57. poziciju.

Petnaesta se etapa dugačka 184 kilometra uspinje od Trenta do Tre Cime di Lavaredo u Dolomitima.