Odlučuje majstorica

Mario Lešković • nedjelja, 27.05.2007.

U uzvratnim utakmicama doigravanja polufinala Prve HMNL finale je izborila ekipa Gospića koja je i nakon regularnog dijela natjecanja bila vodeća na ljestvici. Odlučujuću treću utakmicu polufinala igrati će ekipe Uspinjače i Brodosplita budući da su Splićani pobjedom izborili još jedan dvoboj u Zagrebu...

Ovog vikenda bilo je burno u Splitu. Domaći navijači imali su priliku bodriti obje splitske momčadi u polufinalu. U susretu Majaša i Gospića, gosti su uvjerljivim nastupom lakše nego se očekivalo izborili nastup u finalu doigravanja. Poveli su pogotkom Strilića već u petoj minuti i već tada pokazali da misle dvokorakom u finale. Da bi im malo otežali posao, domaći igrači se vračaju pogotkom Jelića u 13. minuti. Ali tada gosti kreću ofenzivnije i do poluvremena ponovo vode pogotkom Drndića. U nastavku pritisak domaćina nije urodio plodom jer je vrata gostiju odlično čuvao Knez, da bi u posljednjim minutama susreta domaći krenuli na sve ili ništa. Takav pristup im se nije isplatio jer su bez vratara u posljednjim trenucima primili još dva pogotka pa krajnji rezultat zvuči nepovoljnije po njih negoli su to igrom i zaslužili.

U drugom polufinalu druga splitska momčad, Brodosplit, pobjedom nad Uspinjačom je izborila odlučujući treći susret. Susret je bio izrazito neizvjestan do posljednjeg trenutka tako da je domaćinu time pobjeda još i slađa. Svi su očekivali lagan posao nako 20 minuti jer su domaći odličnom igrom došli do 4:0 najviše zahvaljujući hattricku Jarnija kome se s jednim pogotkom pridružio BrazilacFlayton. U nastavku domaći zadovoljni rezultatom malo popuštaju što koriste gosti i s dva pogotka Grdovića i jednim Novaka već u 31. minuti dolaze do samo pogotka zaostatka. Do kraja vidjeli smo utakmicu koja nije bila za ljude slabijeg zdravlja. Gosti su zahvaljujući pritisku stvorili mnoštvo prilika od kojih su najopasnije po domaće bile vratnica Šimurine, kao i vratnica Grdovića minutu prije kraja. Iako je gostima i neodlučen rezultat odgovarao za prolaz u finale, ipak će pobjedu morati tražiti u trećem susretu koji će se igrati u dvorani u Sesvetama. U tom susretu obje momčadi će nastupiti oslabljene. Brodosplit će biti bez jednog od njihovih najboljih igrača Zanatte koji je svojim nesportskim ponašanjem ostao bez ugovora, dok je igrač Uspinjače Purgar crvenim kartonom ostao bez prava nastupa u odlučujem susretu.

Prva HMNL, uzvratni susreti polufinala doigravanja:
Mejaši Innecto - Gospić 1:4(2:3), Brodosplit Inž. - Uspinjača 4:3(1:4). U zagradi rezultati prvih susreta.