Juniori krenuli remijem

Petar Plevnik • petak, 01.06.2007.

U prvom susretu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo, hrvatska juniorska reprezentacija (U-19) odigrala je bez pobjednika protiv domaćina Grčke (2:2)...

Iako su u Grčku doputovali tek jučer, i to bez nekolicine standardnih članova, ozlijeđenih Kalinića i Šorše te Vide, Lovrena i Rašića, koji su priključeni mladoj reprezentaciji, izabranici Ivice Grnje nisu razočarali u prvom susretu kvalifikacija.

Hrvatska je odlično otvorila susret, došavši u vodstvo već u 10. minuti pogotkom Bagarića iz slobodnog udraca. U nastavku susreta Grci su zaigrali bolje te pogocima Mitrogloua u 57. i 69. minuti preokreću rezultat. Kada se već činilo da će domaćini doći do vrijedne pobjede, budući da se igra po jednostrukom sistemu, Hrvatska je u 89. minuti pogotkom Hudorovića, koji je u igru ušao u 70. minuti, došla do konačnih 2:2.

Hrvatska je igrala u sljedećem sastavu: Kelava - Delić, Turkalj, Živko, Špehar - K. Ljubičić, M. Ljubicic (od 57. Oremuš), Krizman, Grgić (od 82. Bodul) - Jusufi (od 70. Hudorović), Bagarić.

U drugom susretu skupine Italija je prilično lako izašla na kraj sa našim slijedećim protivnikom Švedskom slavivši sa 5:2. Drugo kolo na rasporedu je u nedjelju, a snage će odmjeriti Hrvatska - Švedska te Grčka - Italija.