Mladi teško protiv Farskih otoka

Bernard Jurišić, Marko Breljak • subota, 02.06.2007.

Hrvatska U-21 reprezentacija pobjedom je krenula u novi ciklus kvalifikacija za Europsko prvenstvo. U Varaždinu je momčad Dražena Ladića pobijedila Farske otoke s 2:0, pogocima Rukavine u 24. i Begovića u 90. minuti...

Pred oko 2.000 gledatelja, po ugodnom vremenu, mlada reprezentacija Hrvatske ugostila je mladu reprezentaciju Farskih otoka. Zanimljivo, bila je to prva utakmica mlade reprezentacije ove otočne zemlje, a radilo se o početku kvalifikacija za Eurospko prvenstvo 2009. godine, u skupini 1. Na kraju su "mladi kockasti" ubilježili očekivanu pobjedu, no puno teže nego što se to moglo pretpostaviti.

Predigra utakmici bilo je cvijeće uručeno treneru mlade reprezentacije Zlatku Daliću, dosadašnjem treneru Varteksa, kao zahvala za minuli rad u varaždinskom prvoligašu. Utakmica je započela "miroljubivo", ispitivanjem snaga na obje strane, a već u 7. minuti Ladić je, zbog ozljede Mišića, bio prisiljen na prvu izmjenu.

Osam minuta kasnije, bilježimo i prvo pravo uzbuđenje, kada je nakon ubačaja Bošnjaka, poništen gol Rukavine. U 23. minuti "zicer" Rukavine, koji je nekako mlako krenuo u realizaciju, no samo minutu kasnije, Hajdukov prvotimac se iskupljuje za taj promašaj. Bila je to kombinacija dvojice Hajdukovaca, Bušić je dubinsku loptu uputio za Rukavinu, a ovaj je precizan za 1:0.

Hrvatska je imala terensku inicijativu cijelo vrijeme, stvorila i nekoliko poluprigoda, no rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

U drugom poluvemenu, gledamo istu sliku, ali napadači Hrvatske nisu imali previše izrazitih prigoda za pogotke. Radilo se tek o poluprigodama i "gužvama" pred golom Farskih otoka, no pogodaka i atraktivnosti nije bilo.

U posljednjoj minuti utakmice, Ante Rukavina je još jednom blizu pogotku, no udarac glavnom završava u gredu. I na samom kraju utakmice, konačno smo vidjeli i pogodak. Domagoj Vida ubacuje s desne strane, a u kaznenom prostoru je na pravom mjestu Ivan Begović, koji "para" protivničku mrežu.

Utakmica je tako završila rezultatom 2:0, no susret nas je prilično razočarao. Jedino što se pamti bit će tri boda, a evidentno je da će u srijedu izabranici Dražena Ladića morati odigrati puno bolji susret, ukoliko žele uspješno nastaviti kvalifikacije.