Juniori izgubili dobiveno

Petar Plevnik • nedjelja, 03.06.2007.

I u drugom susretu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo, hrvatska juniorska reprezentacija u susretu protiv Švedske odigrala je bez pobjednika...

Nakon što su u prvom susretu protiv domaćina Grčke, pogotkom Hudorovića u 89. minuti uspjeli izboriti bod (2:2), susret protiv Švedske donio je drugačiji rasplet za izabranike Ivice Grnje.

Naime, Hrvatska, koja je igrala u sastavu Kelava - Živko (46. Oremuš), Delić, Turkalj, Špehar, K. Ljubičić, Grgić, Jusufi (51. M. Ljubičić), Bagarić, Babić (81. Bodul), Hudorović, do vodećeg je pogotka došla u 88. minuti preko Bodula, da bi Šveđani do izjednačenja došli pogotkom Olssona u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Kako je u prvom susretu dana Grčka svladala favoriziranu Italiju sa 2:0, uoči posljednjeg kola na ljestvici su vodeći Grci sa četiri boda, slijedi Italija sa tri, Hrvatska ima dva, a Švedska jedan bod.

Hrvatskoj će tako za osvajanje prvog mjesta biti potrebna pobjeda nad Italijom u posljednjem kolu i poraz Grčke od Švedske, dok bi u slučaju neriješenog ishoda Grka i Šveđana o pobjedniku skupine odlučivala gol razlika.