Vinogradar drugoligaš

Goran Tomičić • ponedjeljak, 04.06.2007.

Vinogradar je u 33. kolu Treće HNL Zapad uvjerljivo poražen na gostovanju u Vrapču, ali zahvaljujući remiju Rudara i Segeste momčad iz Mladine kolo prije kraja prvenstva potvrdila je naslov prvaka i plasman u Drugu HNL...

Vrapče je protiv Vinogradara odigralo odličnu utakmicu i dominiralo svih 90 minuta. Domaći su poveli u 22. minuti efektnim pogotkom Cigrovskog, koji je odličnim udarcem s 30 metara svladao Žalca. Desetak minuta kasnije Vrapče je postiglo novi prekrasan pogodak, Regvar je povisio rezultat iz odlično izvedenog slobodnog udarca s dvadesetak metara. Taj rezultat na semaforu je stajao do završnice, u 82. minuti Maruna je uposlio Ivekovića, koji je povisio na 3:0. Konačan udarac Vinogradaru u posljednjoj minuti zadao je Maruna nakon odlične asistencije Hoxhe.

U susretu koji je mogao odlučiti doprvaka Rudar i Segesta su imali nekoliko prilika za pobjedu, ali nije bilo pogodaka. Draga je pobjedom protiv Lučkog potvrdila ostanak, a dvostruki strijelac bio je Šimić. Istra je domaćom pobjedom protiv Zagorca sačuvala izglede u borbi za ostanak. Gosti su poveli u 13. minuti preko Štroka, a 17 minuta kasnije izjednačio je Devčić. Vodstvo Istri donio je Pekica u 42. minuti, ali samo minutu kasnije s bijele točke izjednačio je Kos. U 55. minuti i domaćin je imao jedanaesterac, a siguran realizator bio je Pekica. Pobjedu Istre potvrdio je Raić-Sudar u 81. minuti.

Rudeš je uvjerljivo slavio u Žminju. Gosti su poveli u 31. minuti golom Pejića, a pobjedu je u 73. i 75. minuti osigurao Tadić. Šest minuta prije kraja smanjio je Pilipović, a konačan rezultat postavio je Herek u 88. minuti. Na Krimeji su bodove podijelili Orijent i Jadran. Šuran je u 14. minuti donio prednost gostima, a izjednačio je Con u 45. minuti iz kaznenog udarca.

Iznenađenje kola priredio je Ogulin uvjerljivom pobjedom nad Novaljom. Domaćin je poveo u 14. minuti golom Mazarekua, a izjednačio je Orlović devet minuta kasnije. Pobjedu Ogulinu donio je Dragičević, koji je u igru ušao u 34. minuti, a pogodak za novu prednost postigao je u 60. minuti. Pobjedu je potvrdio pogodcima u 66. i 75. minuti. Vrbovec je pobjedom protiv Karlovca gotovo osigurao ostanak. Strijelci su bili Nosek u 10. minuti i Borovčak devet minuta kasnije. Radnik je uvjerljivo pobijedio otpisani Samobor. Mihalj je već u prvoj minuti donio prednost momčadi iz Velike Gorice, a na 2:0 povisio je Aleksić nakon pola sata igre. U 40. minuti smanjio je Brujić, ali samo tri minute kasnije Lucić je vratio Radniku dva gola prednosti, a pobjedu je u 80. minuti potvrdio Aleksić.

Slika 1 od 2.

U posljednjem kolu će Segesta, Rudar i Vrapče odlučiti doprvaka, koji će igrati kvalifikacije za Drugu HNL protiv doprvaka Treće HNL Istok. Zanimljivo će biti i u borbi za ostanak, čak šest klubova će u posljednjem kolu pokušati izbjeći ispadanje. Uz već otpisane Ogulin i Samobor, traži se još jedan putnik u niži rang i momčad koja će osvojiti 15. mjesto i ovisiti o sudbini doprvaka. Ako momčad koja osvoji drugo mjesto prođe kvalifikacije za Drugu HNL, klub koji prvenstvo završi na 15. poziciji ostaje u ligi, a ukoliko doprvak ne prođe kvalifikacije iz lige će ispasti četiri kluba.

3. HNL Zapad, 33. kolo
Rudar - Segesta 0:0, Draga - Lučko 2:0, Istra - Zagorec 4:2, Žminj - Rudeš 1:4, Orijent - Jadran 1:1, Ogulin - Novalja 4:1, Vrapče - Vinogradar 4:0, Vrbovec - Karlovac 2:0