Iličević nadigrao Grke

Mario Lešković • srijeda, 06.06.2007.

U drugom susretu kvalifikacijske skupine 1 mlada reprezentacija Hrvatske pobijedila je vršnjake iz Grčke 3:2. Rezultat pokazuje da je utakmica bila neizvjesna, ali događanja s terena nisu bila u skladu s očekivanjima tako da smo vidjeli siromašnu utakmicu, pogotovo u prvom dijelu...

Iako su najavljivali pobjedu uoči utakmice, hrvatski mladići na početku nisu pokazali da tako i misle. Loše su ušli u susret, pa su već u drugoj minuti doživjeli šok, kada grčki napadač Arvidis iskorištava jedan odličan centaršut i dovodi svoju momčad u vodstvo. Našim igračima trebalo je kojih 15-ak minuta da se saberu i da počnu opasnije prijetiti.

Pogodak naše reprezentacije dočekali smo u 25. minuti kada grčka obrana odbija centaršut na kojih 20 metara, ali na njihovu žalost tamo se našla nova zvijezda mlade reprezentacije, Iličević koji eurogolom pogađa same rašlje nemoćnog vratara Christova. Do poluvremena gledamo mučenje obiju momčadi, koji mogu imati samo ispriku da je bilo teško vrijeme, za katastrofalnu predaju lopte čak i najbližem igraču do sebe. Još je u 40. minuti nakon udarca iz kuta, Lovren pogodio prečku kada je grčki vratar već bio savladan.

Odmah nakon odmora, izbornik Ladić ubacuje Rukavinu i Pamića čime je naša igra dobila novu dimenziju i viđeno je puno više konkretnosti nego u prvom dijelu. Nakon što u 57. minuti Tadić propušta jednu izglednu situaciju, umjesto njega ulazi Kukec i već u 60. minuti odlično asistira igraču utakmice Iličeviću koji takve prigode ne propušta i dovodi našu reprezentaciju u vodstvo od 2:1. Nakon toga naši se napokon oslobađaju, ali i ostavljaju puno prostora pogotovo na desnom boku, gdje se Vida puno potrošio budući da to nije njegova prirodna pozicija, pa pred kraj nije imao snage. Tu njegovu "manu" koriste Grci u 68. minuti kada napadač Arvidis odlično puca i na našu sreću pogađa samo vratnicu.

U 72. minuti odlično prolazi Rukavina i kada je već zaobišao vratara, ne koristi prigodu i pogađa obrambenog igrača na samoj gol- liniji. Tom prigodom došlo je do nesporazuma između glavnog i pomoćnog suca koji je vidio igranje rukom grčkog igrača. Glavni djelitelj pravde De Sousa tada je svirao kazneni udarac za našu momčad, ali je promijenio svoju odluku i vratio Grcima loptu. U 84. minuti napokon smo dočekali i Rukavinu, kada prima jednu loptu na sredini igrališta i zahvaljujući svojoj brzini prolazi kao vlak kraj grčkih obrambenih igrača, ulazi u kazneni prostor i nesebično poslužuje klupskog suigrača Bušića koji pogađa za 3:1.

Do kraja pada tempo utakmice i koncentracija naše obrane, pa još Petrolopulos smanjuje odličnim udarcem s desetak metara. Možemo se jedino radovati novim bodovima, ali nadamo se da je izbornik Ladić uočio gdje još škripi i da u budućnosti možemo očekivati još ugodnih vijesti od ove nove reprezentacije. Najbolji igrač bio je Ivo Iličević, koji još uvijek nije siguran da li će nastupati za našu državu, pa bi bilo najbolje da ga izbornik "A" reprezentacije Slaven Bilić pozove pod svoje okrilje da ne bi strahovali kao što je to trenutno slučaj s Rakitićem.