Odluka ipak na Baldekinu

Branimir Korać • četvrtak, 07.06.2007.

O prvakinjama Hrvatske u košarci odlučit će peta utakmica finala nakon što su danas Gospićanke u svojoj dvorani bile uspješnije od Šibenik Jolly JBS-a. U potpuno izvjesnom dvoboju košarkašice Gospića slavile su lakše no što to pokazuje konačnih 78:72…

Niti četvrta utakmica finala PH za košarkašice nije dao odluku o prvaku. Gospićanke su iskoristile domaći teren i poravnale u seriji na 2-2 te će o prvaku odlučiti treća utakmica koja se igra na Baldekinu.

Susret je započeo tvrdo, početak su obilježile čvrste obrane na obje strane, ali i niz promašenih otvorenih šuteva, posebice Šibenčanki. Košarkašice iz Šibenika poene su osvajale uglavnom ubačajima s linije slobodnih bacanja ili iz reketa što je bilo premalo za Gospić koji prvo poluvrijeme riješava u svoju korist 37:25.

Prvih 20 minuta odlično je odradila Mazić za koju gošće nisu imale nikakvo rješenja, a naša reprezentativka nastavila je u istom ritmu i u trećoj četvrtini. Indisponirane gošće pokušale su brzom realizacijom napada smanjiti zaostatak, međutim u tome su previše griješile i prednost Gospićanki je sve više rasla, a u završnici treće četvrtine iznosila je i ogromnih 60:36.

Činilo se kako je pobjednik riješen i da se već mogu početi odmarati igračice za majstoricu, međutim u posljednjih deset minuta Šibenik konačno počinje nešto pogađati u serijama i utakmica se komplicira. Poludila je Tihana Abrlić koja u zadnjih deset minuta ubacuje čak 22 poena i Šibenik u samoj završnici smanjuje na 77:72, svega pet poena zaostatka.

Međutim vremena za potpuni preokret nije bilo. Napad ranije gošće su predugo čekale s pravljenjem prekršaja, izgubile tu i 15 sekundi što se na kraju pokazalo kobnim za ostvarenje čuda. Gospić ipak zasluženo odnosi pobjedu, 30 minuta Šibenčanki nije nigdje bilo i samo zahvaljujući nadahnutoj Abrlić u završnom dijelu igre, uspjele su izvući pristojan poraz koji im ne znači previše.

U sastavu pobjednica najistaknutije bile su Mazić s 28 poena i 14 skokova te Masilionene sa 16 poena i pet skokova. Kod Šibenčanki Abrlić je ubacila 28 poena uz devet skokova dok je Mandir dodala 15 poena.