Dinamo poražen u Karlovcu!

Bojan Poturica, Branimir Korać • petak, 22.06.2007.

Aktualni prvak Hrvatske, zagrebački Dinamo, neočekivanim je porazom započeo pripreme za sljedeće sezonu. Gostovanje u Karlovcu pokazalo se kobnim...

Karlovac – Dinamo 4:3 (2:2)

Stadion Branko Čavlović – Čavlek, gledatelja 3000

Suci: Pavlešić (Duga Resa), Grgić (Duga Resa), Tonković (Karlovac)

Karlovac: Skočibušić, Kunert, Luketić, Žitko, Vrbanić, Jaković, Bridić, Kovačić, Rac, Mesarić, Veselić. Klupa: Parazajder, Križman, Jos. Barić, Mar. Barić, Pamić, Rurković, Drvodelić, Tolj, Bukva, Tom. Barić.

Dinamo: Lončarić, Etto, Schildenfeld, King, Čale, Vukojević, Pokrivač, Sammir, Guela, Vugrinec, Šokota. Klupa: Turina, Kovačević, Bagarić, Barbarić, Mikić, Jertec, Tomić, Buljat, Tadić.

Strijelci: 1:0 Bridić (10'), 2:0 Mesarić (19'), 2:1 Vugrinec (25'), 2:2 Vugrinec (30'), 3:2 Mesarić (48'), 3:3 Tadić (61'), 4:3 Mesarić (79').

Igrač utakmice: Leonard Mesarić.

Oko tri tisuće gledatelja po izuzetno toplom vremenu okupilo se na karlovačkom stadionu pokraj Korane kako bi vidjelo Dinamovu premijeru uoči novih europskih ispita. Imali su što i vidjeti, domaći trećeligaš (teškom mukom ostao trećeligaš) održao je lekciju maksimirskim zvijezdama i porazio ih 4:3.

Dugo će Schildenfeld i društvo pamtiti Lea Mesarića koji je tri puta torpedirao modri brod i dao ozbiljno upozorenju Branku Ivankoviću i modroj struci uoči nove sezone. Teške noge, prva utakmica, dolazak iz autobusa s Rogle, nekompletnost, ništa ne može biti opravdanje za ovako loše izdanje državnog prvaka protiv amaterske momčadi.

Nedostajali su reprezentativci te Carlos koji je još uvijek neoporavljen, ali dobar dio Dinamove udarne momčadi bio je na terenu. Vratio se i Etto koji je bio među rijetkim svijetlim točkama, a predstavili su se i Šokota i Guela - obojica u vrlo skromnom izdanju. Pojačanje iz Obale Bjelokosti u napadačkom dijelu pokazalo je potencijal, ali u obrambenom je djelovao potpuno izgubljeno i taktički neuigrano s ostatkom momčadi. Šokota je pokušavao, no malo toga mu je išlo za nogom, a umjesto Drpića na stoperskoj poziciji zaigrao je King, Kamerunac pristigao iz osječkog Metalca. King ničim nije pokazao kako je potencijal za Dinamo i teško da će ga Ivanković zadržati.

Od starta susreta Dinamo je očekivano preuzeo inicijativu, ali u 20. minuti stajalo je na semaforu 2:0 za – domaćina. Prvo je Bridić matirao uspavanog Lončarića koji je teško pogriješio i Karlovac je poveo u desetoj minuti. Devet minuta kasnije Mesarić ostaje sam iza leđa obrane, lijepo prima loptu i pogađa za 2:0.

Vodstvo Karlovca probudilo je Modre koji u narednih deset minuta dolaze do poravnanja. Prvo je u 22. minuti Šokota lijepo gađao gornji kut, ali Skočibušić još ljepše obranio, a zatim u 25. i 30. minuti Davor Vugrinec s dva pogotka poravnava na 2:2. Vugrinec je pokazao kako mu malo prostora treba i u 38. minuti kada lijepo prebacuje vratara, ali lopta gađa gredu i metar ispred linije odbija se u polje.

Na poluvremenu obojica trenera izvršila su brojne izmjene, no to je više pomoglo Karlovčanima nego Zagrepčanima. U prvih pet minuta drugog dijela prvo Mesarić vraća Karlovcu vodstvo 3:2, a zatim domaćin slaže još jednu lijepu akciju, ali Pamić malo kasni za novo matiranje nesigurnog Turine.

Dinamo je uspio poravnati u 61. minuti preko Tadića nakon krasnog ubačaja Tomića, ali to je bilo sve što je Dinamo u drugih 45 minuta napravio. Pokušavalo se preko bokova, posebice preko lijeve strane gdje je bio slabi Jertec koji je više lopti prodao nego dobro odigrao. Dinamovi napadi bili su jalovi dok su karlovački izleti na protivničku polovicu bili puno opasniji, a iz jednog takvog kontranapada, Mesarić ponovno ostaje sam i ponovno pokazuje zašto se to ne smije raditi. Neumoljivo je pogodio za konačnih 4:3.

Tamnu mrlju na ovu utakmicu bacili su navijači koji su odradili svoj show. Početak utakmice i karlovački i Dinamovi navijači obilježili su bakljadom, a nakon pola sata Boysi su zauzeli dobar dio tribine, spustili su se iza tribina gdje je došlo do sukoba s policijom. I nakon susreta po gradu je policija bila u stanju pripravnosti i pod rotirkama jurila gradom. Sigurno ne bez razloga…

Karlovčani mogu biti prezadovoljni prezentacijom i da su ovako igrali tijekom sezone, opstanak ne bi bio upitan do posljednjeg kola. Ivanković očito ima pune ruke posla, nedostajala je velika trojka, nedostajali su Drpić i Carlos, ali brine slabo izdanje većeg broja igrača. Prolaznu ocjenu zaslužuju tek Etto i Vugrinec dok ostatak društva nije bio niti blizu očekivane razine. Karlovački amateri pokazali su da se više niti protiv njih ne ulazi s mišlju lako ćemo, a bez obzira što je ovo bila prijateljska utakmica u ranoj fazi priprema, Dinamu nije trebala rasprodaja ugleda.