Ostali sportovi

Lijepa naša u Sao Paulu

Sportnet • ponedjeljak, 25.06.2007.

U Brazilu, Sao Paulo, od 18. – 24. lipnja 2007. godine održano je 9. Svjetsko Master judo prvenstvo za žene i muškarce. Nastupilo je preko 900 natjecatelja iz cijelog svijeta...

U kategoriji F2 -70 kg nastupila je Jadranka Pongrac. U prvoj borbi susrela se sa Azerbajdžankom Zulfiyyom Huseynovom i izgubila. Slijedeću borbu svladala je Shandru Smith iz SAD-a, a nakon nje naišla na nadmoćniju Brazilku Simone Pessoa. U borbi za brončanu medalju pobijedila je Ceciliu C.Cunca iz Brazila.

Slika 1 od 2.

Zadnjeg danja natjecanja odvijale su se borbe u otvorenoj kategoriji. Jadranka Pongrac je na putu do trona pobijedila Shandru Smith, Jucimaru dos Santos Dutra i Patriciu Y. Emi, obje iz Brazila. Sve tri je pobijedila u parteru držeći ih u zahvatu i osvojivši maksimalni broj bodova osvojivši zlato za Hrvatsku.

Održan je i Kata seminar za Kata suce gdje je prisustvovala i Jadranka i dobila certifikat za Kata suca.