Remi u Posušju, vjerojatan povratak bivših

Ivana Jurica • četvrtak, 05.07.2007.

Jučer su nogometaši Šibenika gostovali u Posušju, kod istoimenog BIH-premierligaša. Bila je to njihova četvrta pripremna utakmica i druga koja je završila rezultatom 0:0. No, trener Kalinić je zadovoljan jer je mogao provjeriti sve igrače ...

Po prvi puta u modroj majici zaigrali su i Kamerunac Tabi (došao upravo iz Posušja) i novopridošli Jambrušić. U prvom poluvremenu Kalinić je na teren poslao ovu jedanaestoricu: SlavicaBonacin, Gruica, Kulušić, RaičRoglić, Grizelj, Kartelo, KraljŠubić, Batur. Najbolju prigodu na utakmici imao je Batur u 21. minuti kada je iz slobodnog udarca pogodio gredu.

Još su dvojica igrača napustila Šibenik. Obojica su napadači: Mihaljević koji je bio na probi te Ante Radić koji je prošle sezone stigao u Šibenik, ali je odigrao tek šezdesetak minuta u cijeloj sezoni. Neće to biti nedostatak za Šibenik, no u danima koji slijede mogli bi Šibenčani dobiti dva zaista velika pojačanja.

Naime, ponovno se spominju dolasci Ivana Bulata i napadača Gorana Tomića. Obojica su iskusni igrači, sa dugogodišnjim stažom u inozemstvu. Mlađi od braće Bulat posljednjih je godina igra u Kini, dok je Tomić nakon odlaska iz Šibenika 1997. g. u talijansku Vicenzu igrao i za AEK, Regginu, Salzburg, Lierse te u Kini. Nema sumnje da bi ova dva vrsna domaća igrača bili najveća moguća pojačanja Kalinićeve momčadi u ovom trenutku.

Ako se pozitivno riješe pregovori sa ova dva igrača (čemu se nadaju svi ljubitelja nogometa u Šibeniku), te eventualno sa Jukanom, Šibenik bi i ove sezone mogao imati respektabilnu momčad.