Ostali sportovi

Petim mjestom okončan uspješan izlet u Ostravu

Maja Giljanović • nedjelja, 15.07.2007.

Tri odličja i još tri plasmana među osam najboljih bilanca je hrvatskih predstavnika na Svjetskom mlađejuniorskom prvenstvu koje se proteklih pet dana održavalo u češkoj Ostravi...

Posljednjeg dana prvenstva nastupila je samo Ivana Lončarek koja je na 100 metara s preponama zauzela peto mjesto s istrčanih 13.76. U polufinalu je, zanimljivo, unatoč 12 stotinki bržem vremenu plasman među posljednjih osam izborila ukupno šestim mjestom. Zlato je inače pripalo Amerikanki Julian Purvis (s novim osobnim rekordom 13.41).

Na koncu dva je srebra osvojio Marin Premeru u disku i kugli, dok je treće mjesto pripalo Sandri Perković u disku. Plasman među prvih osam su, pak, također izborili Dino Pervan kao peti u dalju te Stipe Žunić sedmi u koplju.

U finalu sedmoboja nastupila je Lucija Cvitanović (22. mjesto), Mirjana Gagić te Mirjana Gredelj su u troskoku osvojile 11. odnosno 13. mjesto, a popis zatvara Antonija Žalac, 12. na 1500 metara.