Vodeni sportovi

Novi poraz naših, Mađari uvjerljivi protiv Rumunja

Ivana Jurica • petak, 20.07.2007.

I u drugoj utakmici Svjetske lige u španjolskoj Portugaleti reprezentacija Hrvatske nije uspjela doći do pobjede. Sa 14:8 uvjerljivo su ih porazili Rusi kojima je ovo druga uzastopna pobjeda. U drugom susretu naše skupine Mađarska je lako pobijedila Rumunjsku ...

Rusija-Hrvatska 14:8

Rusija-Hrvatska 14:8 (4:3, 4:3, 1:1, 5:1)

Rusija: Dudkin, Odintsov 2, Yurchin 2, Finaev, Ushakov 1, Ashaev 2, Lisunov 1, Stratan 1, Zheltovsky 2, Zakirov 2, Agarkov 1, Evstigneev, Rastorguev, trener: A. Ogordnikov.

Hrvatska: Brzica, Karač 1, Petković 1, Antonijević, Kunac, Joković 3, Marković 1, Bušlje, Buljubašić, Lončar, Muslim, Boškovićæ 2, Pavićæ, trener: R. Rudić.

Suci: Juhasz (Maðarska) i Bajanaru (Rumunjska)

Nakon jučerašnje pobjede protiv Španjolske, Rusija je upisala i još jednu pobjedu. Nažalost, upravo protiv naše momčadi, a poznato je da Rusija na prvom turniru Svjetske lige nije uspjela osvojiti niti boda.

Ogordnikova momčad neutralizirala je hrvatske napade i znala je iskoristiti greške naših igrača. Nakon prve četvrtine imali su prednost od jednog pogotka (4:3). Istim omjerom završila je i treća četvrtina. U nastavku pada ritam ruske igre koji imaju problema u organizaciji igre, no, naši igrači to nisu znali iskoristiti.

U posljednju četvrtinu Rusi ulaze sa dva pogotka prednosti (9:7). U toj su četvrtini bili i više nego uvjerljivi, postigli su pet pogodaka, a Hrvatska samo jedan. Kod naših najefikasniji su bili Maro Joković sa tri i Miho Bošković sa dva gola, a kod Rusa čak su petorica igrača postigla po dva gola (Odintsov, Yurchin, Ashaev, Zheltovsky, Zakirov).

U prvoj utakmici naše grupe Mađari su više nego uvjerljivo pobijedili naše jučerašnje suparnike Rumunje sa 17:6. Već nakon prve četvrtine stigli su do prednosti od 7:1 koju su do kraja utakmice još i povećali. Rumunji su im parirali samo u drugoj četvrtini koja je završila sa po tri pogotka u svakoj mreži. Kod Mađara najefikasniji je bio Hosnyanszy sa četiri gola, a kod Rumunja Radu i Kadar sa po dva gola.

Sutra našu momčad očekuje ogled sa vodećom Mađarskom. U drugoj utakmici sastati će se domaćin Španjolska koja je danas bila slobodna i Rumunjska.

Na tablici Mađarska je i dalje na vrhu, iz pet utakmica ima pet pobjeda. Hrvatska je još uvijek druga, ima isti broj bodova kao i Rumunjska, ali i utakmicu manje. Španjolska ima šest bodova, kao i Rusija, s tim da je Rusija svoje obje pobjede ostvarila u Španjolskoj.

U skupini Europa 1 nastavlja se dominacija reprezentacije Srbije. Oni su večeras uvjerljivo pobijedili Njemačèku sa 13:5. U drugom susretu iste skupine Crna Gora je bila bolja od Grčke sa 11:3.