Vodeni sportovi

Benedek torpedirao Hrvatsku

Kristian Hohnjec • subota, 21.07.2007.

Hrvatska je na drugom kvalifikacijskom tuniru skupine Europa 2 doživjela i treći uzastopni poraz. Danas su u španjolskoj Portugaleti očekivano bolji bili moćni Mađari. Iako je konačan rezultat glasio 14:9, naši pomlađeni vaterpolisti mogu donekle biti zadovoljni činjenicom da su veći dio susreta bili ravnopravni....

Mađarska – Hrvatska 14:9 (4:3, 0:1, 5:2, 5:3)

Mađarska: Szescsi, Da. Varga, C. Kiss 2, De. Varga 1, Hosnyanszky 1, Szivos, G. Kiss 2, Benedek 6, Fodor, Biros, G. Kis, Molnar 2, Nagy. trener:D. Kemeny.

Hrvatska: Brzica, Karač, Petković, Antonijević 1, Kunac, Joković, Marković 3, Lončar 1, Buljubašić 1, Dobud , Muslim, Buljubašić 2 , Bošković 2. trener: R. Rudić.

Suci: Tulga (Turska) i Moliner (Španjolska).

Dobro smo počeli, naš najbolji pojedinac danas, Pavo Marković bio je strijelac prvog gola na utakmici. Još jednom je pogodio Pavo, a onda i Lončar za vodstvo naših 3:2 krajem prve četvrtine. Nažalost, izabranici Ratka Rudića gube koncentraciju, te se na prvi odmor ipak odlazi s minimalnom prednošću Mađara. Druga četvrtina donijela je odlično obrambenog izdanje naše momčadi, opasni Mađari cijelu četvrtinu nam nisu uspjeli zabiti pogodak.

Raspoloženi Pavo Marković pobrinuo se da nakon polovice susreta imamo izjednačen rezultat. Ipak, treća četvrtina donosi pad naše ekipe i Mađari odlaze na mirnih tri razlike. Prvo je Miho Bošković smanjio na 6:7, a onda su ponovo Mađari bili konkretniji u finišu, pogađaju za 9:6 sa zvukom sirene. Taj pogodak kao da je slomio naše vaterpoliste, pa su igrači Deneša Kemenya na kraju stigli do uvjerljive pobjede. Treba istaknuti fenomenalnu partiju njihovog kapetana Tibora Benedeka, koji je zabio čak šest golova. Hrvatska sutra igra protiv Španjolske, teoretske šanse za prolaz na završni turnir Svjetske lige još imamo, no tri uzastopna poraza nalažu da se ne nadamo previše.

U drugom susretu Rumunji su se lako obračunali sa Španjolcima, bilo je 9:3. Tako Hrvatska za prolaz sutra mora svladati domaćina, a trebamo i pomoć Mađara, koji moraju svladati Rumunjsku.