SuperSport HNL, 34. kolo, 10.05.2024, 18:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivana Martinčić (Koprivnica), Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek), Antonio Škobić (Osijek)
Aleksa Latković 14'
Rudeš

[VIDEO] Rudeš nastavio nizati poraze, Gorica okrenula u drugom poluvremenu

Branimir Korać • petak, 10.05.2024.

U prvom susretu 34. kola SuperSport HNL-a Gorica je slavila protiv Rudeša 2:1. Gosti su vodili na poluvremenu, ali Gorica je u drugom dijelu došla do preokreta...

Jedinu pobjedu ove sezone Rudeš je upisao protiv Gorice, ali nije to uspio ponoviti i proslaviti pobjedu i u ovom susretu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

No ostat će pitanje je li mogao izbjeći barem poraz, u sudačkoj nadoknadi dogodila se sporna situacija gdje je Rudeš tražio pogodak, ali nakon pregleda snimke, on nije priznat.

Počelo je odlično za Rudeš koji je poveo već u 14. minuti. Odličan napad gostiju, lopta na lijevu stranu za Krušlina koji odmah u sredini pronalazi Latkovića koji iz prve zabija za vodstvo.

Do odlaska na odmor Gorica je imala nekoliko situacija u kojima je mogla do poravnanja, a najbliže njemu bila je u 30. minuti kada je nakon udarca glavom Mitrovića lopta završila na gredi.

U drugi dio Gorica je ušla bolje, nakon tri promjene zaigrala je konkretnije i opasnije te se to osjetilo na rezultatu.

U 60. minuti Mitrović je dao dobru loptu u prostor, Ante Matej Jurić dolazi sam pred vratara i lijepo ga prebacuje te zabija za 1:1.

Pet minuta kasnije još jedna sjajna prilika za Jurića, ovaj put Krušlin je uspio odbiti loptu u korner kada je ona već prošla Markovića.

U 69. minuti ipak novi pogodak. Odlična akcija domaćina, lopta dolazi na lijevu stranu za Štigleca koji ubacuje u sredinu, a tamo se najbolje snalazi Mitrović i zabija za preokret.

Mitrović je zabio za preokret, ali i 15 minuta prije kraja morao prisilno napustiti igru. Nakon ružnog starta na gležanj Topića, zaradio je izravni crveni karton.

Rudešu je to dalo krila i pokušao je izjednačiti, a blizu tome bio je u sudačkoj nadoknadi. Petković je poslao loptu prema golu, dostigao ju je Munksgaard prije nego je prešla crtu ili ne, ostaje upitnik, VAR kaže nema gola.

Gosti su se bunili, ali promjena nije bilo, ostalo je 2:1 za Goricu.