Pogreške skupo stajale Šibenčane

Ivana Jurica • ponedjeljak, 23.07.2007.

Nogometaši Ivice Kalinića porazom su započeli novo prvenstvo. I dok je poraz kod državnog prvaka bio posve očekivan, zabrinjava igra i brojne pogreške koje su dovele do toga da je vratar Slavica čak pet puta morao po loptu u svoju mrežu ...

Utakmica je odlučena već na samom početku. U devetoj minuti sudac Šimčić za domaćine je dosudio vrlo diskutabilni kazneni udarac kojega je realizirao Modrić. To je, odmah, u startu, presjeklo sve želje Šibenčana da što duže sačuvaju svoju mrežu netaknutom. A kada je Mandžukić u 28. minuti povisio na 2:0 sve je bilo riješeno i bilo je samo pitanje s koliko će golova Dinamovci napuniti šibensku mrežu.

Naravno, razlika u kvaliteti velika je i vrlo očita. Šibenik je najviše problema imao u obrani, gdje je posljednja četvorka odigrala jako loše uz puno pogrešaka. Najviše problema narančasti imaju na bočnim pozicijama gdje silom prilika igraju Ante Bulat i Bonacin koji nisu pravi bočni igrači. U veznom redu sve se svodilo na pokušaje raspoloženog Vitaića, ali niti on nije mogao sam. Napadači su imali malo kvalitetnih lopti iz sredine da bi mogli učiniti nešto više.

Sve prilike Šibenika uglavnom su dolazile iz prekida. A najzaslužniji što su Šibenčani ostali bez počasnog gola svakako je Dinamov golman Koch koji je u tri-četiri navrata vrhunski reagirao. Prvo je u 31. minuti u istoj akciji zaustavio udarce Vitaića i Jambrušića. U 49. minuti obranio je u i udarac šibenskog Brazilca Gabriela, kao i pokušaj glavom Zeca nešto kasnije. I šest minuta prije kraja utakmice Koch je efektno udarac Zeca izbacio u korner.

Već nakon prvog kola Šibenik je uvjerljivo zauzeo posljednje mjesto na tablici. Poraz kod prvaka ne treba shvatiti tragično, ali ono što brine su česte greške koje se događaju. Ako se slično dogodi i u subotu protiv Zagreba na domaćem terenu, vodstvo Šibenika bit će prisiljeno krenuti u potragu za neophodnim pojačanjima. Posve je jasno na kojim pozicijama Šibeniku trebaju pojačanja, a budući da prijelazni rok traje do 31. kolovoza bilo bi puno pametnije do tada pronaći pojačanja, nego čekati završetak jesenskog dijela prvenstva. Jer svako odgađanje može imati samo još negativnije posljedice.