Alžir pregažen na startu

Petar Plevnik • četvrtak, 26.07.2007.

U svom prvom susretu na Svjetskom prvenstvu do 19 godina, hrvatski su rukometaši upisali uvjerljivu pobjedu nad Alžirom od čak 45:19...

Još uoči početka susreta bilo je jasno kako će jedina dvojba u današnjem susretu biti s koliko će golova minusa Alžirci napustiti parket. Ipak, Alžirci su se bez problema nosili sa Hrvatskom gotovo punih 17 minuta (8:8), no onda je započela puno bolja igra Hrvatske, pa izabranici Slavka Goluže do odmora uspijevaju stvoriti prednost od šest pogodaka razlike (18:12). U drugom dijelu Hrvatska je zaigrala puno bolje, posebice u obrani, pa je prednost naše reprezentacije rasla iz minute u minutu, što je rezultiralo sa konačnih 45:19.

Najbolji strijelac u našim redovima bio je krilo Zagreba Manuel Štrlek sa osam pogodaka, dok je Domagoj Duvnjak postigao sedam, uz realizaciju sedmeraca tri od tri. Raspoloženi su bili i IlićKaračić i Raković sa po pet pogodaka. U redovima Alžira najbolji Berkous sa šest pogodaka.

Svoj drugi susret u skupini Hrvatska igra sutra u 18 sati protiv Argentine, koja je danas bila bolja od Irana.