Kockasti vikend na Sportnet.hr

Petar Plevnik • ponedjeljak, 30.07.2007.

Od ove sezone Sportnet.hr donosi vam još jednu novost. Uz već uobičajeno praćenje najboljih europskih liga, početkom svakog tjedna donosimo vam pregled nastupa hrvatskih igrača u ostalim europskim ligama...

Boško Balaban (Club Brugge) - riječki napadač nije imao najbolji početak sezone. Osim što je njegov Club Brugge poražen u susretu Superkupa od Anderlechta sa 3:1, hrvatski je reprezentativac zamijenjen već na poluvremenu, a da bi stvar za Balabana bila gora, njegova zamjena, ovoljetno pojačanje iz Crvene zvezde Đokić postigao je jedini pogodak za Brugge.

Ivan Leko (Club Brugge) - ista je priča i sa Ivanom Lekom. Nekadašnji je hajdukovac također nakon prvih 45 minuta ostao u svlačionici.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - Hrvatski broj jedan morao je jednom vaditi loptu iz mreže na teškom gostovanju u dalekom Vladivostoku. Prvenstveni susret protiv Luč Energije završio je bez pobjednika, 1:1.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) - povremeni hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u remiju Toma protiv posljednjeplasiranih gostiju iz Rostova, zaradivši pritom žuti karton.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - Hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u domaćoj pobjedi njegovog Šahtara nad Zarjom iz Luganska od 3:0.

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - bivši stoper splitkog Hajduka također je odradio svih 90 minuta u porazu protiv Srninog Šahtara.

Mladen Bartulović (Dnipro Dnipropetrovsk) - nekadašnja velika nada splitskog i hrvatskog nogometa sjedio je svih 90 minuta u pobjedi svog kluba nad Metalurgom iz Donjecka od 4:1.

Ivica Pirić (Arsenal Kijev) - još jedan bivši Hajdukovac u Ukrajini nije sudjelovao u domaćoj pobjedi svojeg kluba nad Naftovikom od 3:0.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - nekadašnji član hrvatske reprezentacije do do 16 i 17 godina nije bio ni na klupi u dvoboju protiv Tavrije (0:0).

Tomislav Bušić, Goran Sablić (Dynamo Kiev) - dvoboj kijevskog Dynama i Černomereca iz Odese Igora Loze na rasporedu je u srijedu.