Tijesan poraz od Srbije

Kristian Hohnjec • utorak, 07.08.2007.

Hrvatska reprezentacija poražena je u prvom ogledu četvrtfinalne skupine Europskog juniorskog prvenstva protiv Srbije. Odlično smo započeli susret, ponadali se da možemo doći do pobjede protiv najvećeg favorita natjecanja, no nada je brzo ishlapila. Zahvaljujući snažnom Milanu Mačvanu i šuterski raspoloženom Stefanu Stojačiću Srbi su slavili 84:81...

Momci Darka Kunca počeli su sjajno, nakon 6:0 u 2. minuti Mijatović mora zvati timeout, što nije izbacilo naše iz ritma. Krajem prve četvrtine imamo najvećih 13 razlike (23:10), a nakon 10 minuta vodimo 26:17. Vodstvo je nestalo u samo par napada, na početku drugog perioda Srbija radi seriju 8:0 i vraća se u egal. Tako se nastavilo do samog kraja poluvremena, kada Stojačić pogađa tricu za 43:40 Srba uoči predaha. U prvom napadu drugog poluvremena ponovo je Stojačić precizan s distance.

Nakon tehničke pogreške naše klupe Srbija nam preko Markovića bježi na 53:42. Zahvaljujući Krušlinu i Vragoviću smanjujemo na 59:64, no serijom koševa Mačvana ponovo smo u dvoznamenkastom zaostatku. Srbi su prednost lako održavali sve do posljednje dvije minute utakmice, tada preko Delaša dolazimo na 76:81, imamo i napad, ali Krušlin gubi loptu.

Sljedeći posjed ne koriste ni Srbi, a za nas poentira odlični Marino Šarlija - 78:81, 36 sekundi prije kraja. Ipak Čović i Mačvan s linije slobodnih bacanja osiguravaju pobjedu, Marčinković je kod rezultata 81:84 namjerno promašio drugo slobodno bacanje, ali do skoka u napadu i trice nismo uspjeli doći.

Kod naših po običaju najefikasniji Krušlin (20 koševa), dvoznamenkasti još Delaš (17 koševa, šest skokova), Vragović (14 poena) i Šarlija (16 koševa). Kod Srbije bombarder Stojačić pet trica i 21 koš, toliko i Mačvan. Ovim porazom oprostili smo se od borbe za medalju.