Delaš osigurao sedmo mjesto

Kristian Hohnjec • nedjelja, 12.08.2007.

Hrvatski juniori ipak su došli do druge pobjede na Europskom prvenstvu u Španjolskoj. Danas smo svladali Tursku 90:81, te tako osvojili konačno 7. mjesto. Igrali smo bez ozlijeđenog Filipa Krušlina, a pruženu priliku odlično je iskoristio visoki Miro Bilan...

Opet smo počeli loše, Turska u 7. minuti vodi 26:12. Ipak do kraja četvrtine smanjujemo na 23:26, ponajviše zahvaljujući Bilanu - 12 koševa u prvoj četvrtini. U drugoj su se razigrali Marino Šarlija i Karlo Vragović, pa dolazimo do prvog vodstva na utakmici - 32:30. Nakon što nam je Birkan Batuk ukrcao osam koševa u 70 sekundi, na odmor odlazimo s zaostatkom - 42:44.

Sredinom trećeg perioda Turci imaju opipljivijih šest razlike, međutim Vragović pogađa tri zaredom, a potom prve koševe postiže i Mario Delaš, pa u posljednjih 10 minuta ulazimo s egalom - 67:67. Upravo je Splićanin Delaš odlučio pobjednika, u seriji 13:2 postigao je 11 koševa i tako odveo našu reprezentaciju do sigurne prednosti - 84:73. Do kraja utakmice Turska nije uspjela ozbiljnije priprijetiti, te smo španjolsku avanturu ipak završili s drugom pobjedom.

Najefikasniji Hrvat Karlo Vragović s 21 košem, Delaš je zabio 16 (13 u posljednjoj četvrtini) za 18 minuta, Bilan i Šarlija također po 16 poena, dok je Pavle Marčinković dodao šest asistencija. Kod Turske izdvaja se 27 koševa Ozcana i 20 poena Batuka.