1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 25.08.2007., Zagreb, Maksimir, gledatelja: 15000
Suci: Alojzije Šupraha (Kolan), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška), Mario Galović (Slavonski Brod)
Edin Šaranović 55'
Međimurje

Dinamo - Međimurje: Da je Werder Međimurje...

Tomislav Pacak, Dario Dodić • petak, 24.08.2007.

Dinamo je ranije od ostatka HNL društva odradio šesto kolo i dvoboj protiv Međimurja. Modri su i bez glavne vedete, Luke Modrića upisali još jednu relativno laku pobjedu, makar su Čakovčani pokazali više od većine gostiju na Maksimiru...

Mihael Mikić
46'
7
72'

Eliomar dos Santos
46'
6
Ante Zurak
87'

Boško Anić

Slika 1 od 2.

Dinamo se za Werder ugrijao laganom pobjedom protiv Međimurja od 3:1. Iako bez nekolicine važnih karika, poput Modrića ili Balabana, Modri su pred odlično ispunjenim Maksimirom (skoro 20-ak tisuća ljudi) još jednom pokazali da im u HNL-u trenutno nema ravnih. Protiv Međimurja Dinamo nije odigrao nezaboravno, ali tri boda su ionako sve što je domaćin od ove utakmice tražio.

Već u prvom dijelu Zagrepčani su riješili problem Međimurja, pa su tako drugi dio mogli odigrati s "pola gasa" i tako se ne potrošiti uoči Werdera. Prvo poluvrijeme obilježio je Mario Mandžukić koji je odigrao izvrsnu utakmicu i tako nagovijesio dobru formu uoči obračuna s Nijemcima.

Slika 2 od 3.

U petoj minuti Mandžukić je dobro gurnuo za Guelu koji izlazi sam pred Čonkaša, no puca katastrofalno loše i lopta odlazi pored vrata. Potom je Vukojević uposlio Mandžukića koji također iz izvrsne, gotovo stopostotne situacije, ne uspijeva zabiti, lagani dodir poslao je loptu pored Čonkaša, ali i pored vrata.

Međutim, novu priliku Mandžukić ne propušta. Sammir je nabacio s lijeve strane, Tadić je uspio odbiti do Mandžukića koji sa 7-8 metara zakucava loptu pod gredu za 1:0.

Slika 3 od 4.

Međimurje je tek nekoliko puta stidljivo prošlo centar, a iz dva takva izleta Milardović je pokušao iz daleka ugroziti Kocha, no Dinamov vratar bio je siguran.

Dinamo je iduću dobru priliku pretvorio u još jedan pogodak. Međimurje je još odigralo lošu ofsajd-zamku, Tadić je gurnuo za Mandžukića koji nesebično daje za Pokrivača koji svoje odlične igre u proteklih nekoliko utakmica okrunjuje i pogotkom za 2:0.

Slika 4 od 5.

Do kraja prvog dijela Dinamo je mogao i povećati vodstvo, a najbliže tomu bio je u 34. minuti kada Sammir krade loptu Habušu i puca s 20-ak metara, ali Čonkaš uz određene poteškoće to uspijeva obraniti.

Čakovčanima kao da je netko rekao da utakmica počinje u 20 sati, pa su u drugi dio ušli kudikamo kvalitetnije nego je to bio slučaj u prvom dijelu. Štoviše, gosti su prvih 15 minuta bili bolji suparnik, Dinamo se ipak prerano opustio. U 49. minuti Eliomar iskosa puca u vanjski dio mreže, a potom Šaranović s ruba šesnaesterca gađa u Kocha.

Slika 5 od 6.

Međimurci ipak stižu do zasluženog pogotka u 55. minuti - Pintarić je dobrim centaršutom pronašao glavu Šaranovića koji iz teške situacije neuhvatljivom parabolom matira skamenjenog Kocha.

Primljeni pogodak razbudio je domaće koji su odlučno krenuli po treći pogodak koji bi riješio utakmicu rezultatske dileme. Međutim, usprkos nizu prigoda, dinamovci nisu uspijevali pronaći rješenja za vrlo raspoloženog Čonkaša.

Slika 6 od 7.

U 66. minuti Buljat je dobro ubacio iz slobodnog udarca, Drpić izvrsno tuče glavom pod gredu, ali Čonkaš krajnjim naporom izbija u korner. Još bolje gostujući vratar reagirao je pet minuta kasnije, Mikić dobro nabacuje za Vugrinca koji ima čistu situaciju sa 7-8 metara, ali instinktivnom reakcijom Čonkaš čuva svoj gol. Vugrinec je probao i iz slobodnog udarca, gađao je desni kut, ali opet je na visini zadatka Čonkaš.

Konačno, u 84. minuti Dinamo rješava dvoboj. Mikić je prošao po desnoj strani, vratio nisku povratnu loptu za Vukojevića koji gađa i pogađa donji desni kut za konačnih 3:1.

Slika 7 od 8.

Dinamo je do kraja mogao i povećati vodstvo, no nespretnost u realizaciji koštala je Modre još efektnijeg rezultata. Međutim, i ovako je glavni cilj utakmice ispunjen, Dinamo je stigao do nove pobjede i opušteno se može pripremati za dvoboj godine, onaj protiv Werdera...