Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Željko Novosel (Vrbovec), Boško Vukušić (Zagreb)
Stjepan Jukić 88'
Osijek

Zadar - Osijek: Rapsodija na Stanovima

Goran Tomičić • subota, 25.08.2007.

Zadar je na Stanovima s neočekivano uvjerljivih 5:1 slavio protiv Osijeka. Zebićeva momčad pokazala je da dobre igre u posljednjih nekoliko kola nisu bile slučajnost, a sve je bilo odlučeno u prvih 45 minuta...

Ante Mitrović
72'
24
Hrvoje Ćustić
76'
3
Roko Mišlov
78'

Damir Vuica
46'
14
Ivica Lončarević
46'
Ilija Lončarević

Dalibor Zebić je za Osijek pripremio formaciju 3-1-5-1, koja se pokazala potpuno ofenzivnom. Još jednom su priliku dobili nadareni juniori Puljić i Tomasov, koji su odlično odigrali. Milin je zaigrao na poziciji između obrane i veznog reda, a u napadu je bio usamljeni Terkeš. Ilija Lončarević je umjesto suspendiranog Viševića na teren uputio Pranjića, a ostatak momčadi je bio očekivan.

Susret je započeo dominacijom Zadra, ali nije bilo većih opasnosti za Skendera, bez obzira na čak četiri kornera u prvih desetak minuta. No, samo dvije dobre prilike bile su dovoljne Zadru za rješenje utakmice. U 21. minuti domaći su poveli iz prve opasne situacije. Surač i Župan su nakon kornera odigrali dvostruko proigravanje, a potonji je uposlio Tomasova, koji je preciznim udarcem s dvadesetak metara poslao loptu iza nemoćnog Skendera. Već pet minuta kasnije Zadar je povisio na 2:0. Todorčev je oborio Tomasova, a Župan je sjajno ubacio, što je iskoristio Puljić i glavom postigao svoj prvoligaški prvijenac.

Nakon toga pao je ritam igre. Zadrani nisu imali prilika za novi pogodak, a sve pokušaje napada Jukića i Primorca domaća obrana je lako zaustavljala. U posljednoj minuti prvog dijela Zadar je postigao novi pogodak, nakon što je Župan izveo korner i ubilježio svoju treću asistenciju, a snažnim udarcem glavom strijelac je bio Parmaković. Strateg Osijeka je uoči drugog dijela napravio dvije izmjene, ali nije bilo pomoći za njegovu momčad.

Već u 55. minuti lopta je opet završila iza Skendera. Tomasov je iz kornera uposlio Terkeša, koji je pronašao Parmakovića, a on nije imao težak posao postići svoj drugi pogodak. Dominacija Zadra uz potpunu nemoć Osijeka se nastavila i u 77. minuti stigao je novi pogodak. Mitrović je dobio jedan duel s Lopesom i ubacio za Župana, koji je lijepim udarcem okrunio sjajnu partiju. Dvije minute prije kraja Jukić je iz efektno izvedenog slobodnog udarca postigao počasni pogodak.

Zadar je odigrao odličnu utakmicu i na najbolji mogući način najavio gostovanje u Čakovcu, gdje se Zebićeva momčad s punim pravom može nadati dobrom rezultatu. Nakon ovog poraza pred Osijekom je težak tjedan uoči dolaska Intera.