Enes Novinić 90'
Varaždin

Šibenik - Varteks: Sreća pomazila domaćine

Ivana Jurica • subota, 25.08.2007.

U utakmici protkanoj brojnim pogreškama i sa jedne i sa druge strane do prve su pobjede stigli sretniji i spretniji domaćini. Tri su puta Šibenčani vodili, Varaždinci su se vraćali, ali na kraju do prvog boda nisu uspjeli doći ...

William Etchu Tabi
46'
8
Juraj Grizelj
57'
16
Joao da Silva Gabriel
72'

Dražen Besek

Šibenik je odlično ušao u utakmicu. Već u 5' minuti domaćini su poveli. Duga lopta Raiča išla je prema rubu kaznenog prostora gostiju, istrčao je vratar gostiju Mađarić (koji je stao na vrata umjesto najavljenog Runje), ali se nije dobro dogovorio sa svojim braničima, što je iskoristio brzonogi i spretni Zec koji je tako domaćine u ranoj fazi utakmice doveo u vodstvo.

U tim je trenucima Šibenik djelovao puno bolje od gostujuće ekipe. Ali presjekao ih je gol koji su prilimili samo tri minute nakon što su poveli. Najbolji igrač gostiju Miljenko Mumlek izveo je slobodan udarac sa desne strane, a na drugoj vratnici, pored visokih šibenskih stopera, najspretniji je Borut Semler koji izjednačava rezultat.

Izjednačujući gol kao da je dao krila Besekovim igračima, počeli su opsjedati gol Šibenika, ali bez prave prilike. Šibeniku je trebalo neko vrijeme da se vrati u utakmicu, pa je pogodak Frane Vitaića u 31' minuti došao baš u pravo vrijeme. Roglić je zaustavljen prekršajem na otprilike 27-28 metara, a slobodan udarac snažno je izveo razigrani Vitaić, lopta je u kaznenom prostoru nekoga dodirnula, malo promijenila smjer, dovoljno da prevari Mađarića i završi u mreži.

U prvom poluvremenu i prilike i pogoci jedne i druge momčadi uvijek su dolazile kao greške protivničke obrane, a ne kao plod izrađenih akcija. Tek je Šibenik odigrao jednu lijepu akciju koja je imala i glavu i rep, ali Jambrušić nije uspio materijalizirati dobar ubačaj danas odličnog Vitaića.

Na odmor se ipak otišlo sa po dva pogotka u svakoj mreži. Dvije minute prije kraja opet je Mumlek izveo slobodan udarac, ovaj put gotovo sa centra, a Prahić je poentirao za 2:2. Gosti su tako iz dva slobodna udarca, dva udarca prema golu Matasa, stigli do dva pogotka.

I drugo poluvrijeme Šibenik je bolje otvorio. Već u 47' minuti Vitaić je provjerio spremnost Mađarića, koji je njegov udarac izvadio ispod grede. Još je dva puta svoj jak udarac iskušao Vitaić, ali nije uspio ponoviti onaj iz 31' minute. Na drugoj strani priliku utakmice propustio je Drago Papa. Udarac jednog njegovog suigrača Matas je kratko odbio, a Papa nije uspio sa 4-5 metara pogoditi i svoju momčad dovesti u vodstvo.

Četiri minute nakon toga gosti su kažnjeni. Odlična lopta Vitaića na desni bok za Jambrušića koji vraća u sredinu gdje je Brazilac Gabriel koji iz male udaljenosti lako pogađa. Niti minutu ranije Gabriel je ušao u igru umjesto strijelca prvog pogotka Ermina Zeca. Upravo je njegovim ulaskom živnula igra Šibenika.

U 84' minuti na asistenciju Grizelja u strijelce se je upisao i Jambrušić. Kada je Šibenik stigao i do četvrtog pogotka činilo se da je utakmica riješena te da će modri konačno upisati prvu pobjedu. No, tako očito nisu mislili i gosti. Trener Besek u igru je uveo i Novinića koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade, nakon dodavanja Šabana, uspio tek smanjiti na 4:3.

Šibenik je tako ipak uspio doći do prve ovosezonske pobjede i to je ono što je u ovom trenutku najvažnije i što će se pamtiti. Varteks će prve bodove morati potražiti negdje drugdje.