Nema nas nigdje

Zoran Zdelar • ponedjeljak, 27.08.2007.

Vikend iza nas nije nam donio previše lijepih vijesti iz Europe o učinku naših nogometaša. Dapače, dobrih vijesti uopće nema, ako se izuzme pokojih kompletnih 90 minuta nekih igrača. Minulog vikenda najviše se istaknuo naš vratar Stipe Pletikosa tako što je primio tri pogotka u dvoboju s Kazanom. Čak i u Belgiji, gdje inače naši solidno kotiraju, uglavnom su sjedili na klupi ili na tribini…

Ivan Bošnjak (Racing Genk) – nekadašnji prvi strijelac Dinama i Prve HNL proveo je svih 90 minuta na klupi tijekom gostovanja kod Beerschota u pobjedi 2:1.

Mario Carević (Lokeren) – povremeni hrvatski reprezentativac nije bio u konkurenciji za nastup prilikom minimalnog gostujućeg poraza kod Bergena.

Antun Dunković (Mechelen) – igra danas na domaćem terenu protiv Cluba Brugge.

Dražen Gović (Mouscron) – ponovno je svih 90 minuta proveo na klupi tijekom gostovanja kod Westerloa gdje su slavili s 2:0

Nikica Jelavić (Waregem) – bivši napadač Hajduka ovog puta nije dobio priliku, već je cijelu utakmicu pratio s klupe na gostovanju kod Genta (1:1).

Ivan Leko (Club Brugge) – njegov klub igra danas na gostovanju kod Mechelena.

Goran Ljubojević (Racing Genk) – nije bio u konkurenciji za nastup na gostovanju kod Beerschota

Ivan Milas (Mons) - sjedio na klupi u domaćem porazu od Lokerena (0:1).

Tomislav Mikulić (Racing Genk) - sjedio na klupi prilikom gostujuće pobjede nad Beerschotom (2:1).

Dario Smoje (Gent) – ni ovog puta Smoje nije bio u konkurenciji za nastup protiv Waregema u remiju 1:1.

Ivica Križanac (Zenit St. Petesburg) odigrao je šest minuta u 3:1 pobjedi na gostovanju kod Samare.

Igor Novaković (Tom Tomsk) - brzonogi Karlovčanin bio je na klupi tijekom domaće pobjede nad Vladivostokom (3:1).

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - hrvatski broj jedan tijekom svih 90 minuta primio je čak ti gola, a konačan rezultat protiv Kazana glasio je 1:3.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) – nije konkurirao za nastup u 3:1 pobjedi nad Vladivostokom.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) – bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta tijekom pobjede nad Spartakom iz Moskve (3:1)

Mladen Bartulović (Dnipro Dnipropetrovsk) – sjedio na klupi svih 90 minuta u domaćem remiju bez golova protiv Zakarpatije.

Tomislav Bušić (Dinamo Kijev) - nije bio ni na klupi u gostujućoj pobjedi kod Kryvbasa (1:0).

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od Černomerec Odese (1:0).

Igor Lozo (Černomerec Odesa) - nije bio ni na klupu u minimalnoj pobjedi nad Zarjom iz Luganska.

Ivica Pirić (Arsenal Kijev) - nije konkurirao za sastav u domaćem remiju od 1:1 s Metalistom.

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - odigrao svih 90 minuta u porazu na gostovanju kod Metalurga (3:0.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) – naš ponajbolji reprezentativac nije bio u konkurenciji za nastup pred 17.000 gledatelja u domaćoj pobjedi od 2:0 nad Tavriom.

Igor Gal (Rizespor) - odigrao svih 90 minuta za u gostujućem porazu protiv Trabzonspora (5:1).

Ivica Banović (Freiburg) – igra danas na gostovanju kod Augsburga.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - bivši branič Hajduka slavio je s 4:0 protiv Offenbacha. Vuković je odigrao svih 90 minuta.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - Greuther je slavio minimalnom pobjedom u Kaiserslauternu, a Biliškov je odradio svih 90 minuta.

Zvonimir Deranja (Libourne) – odigrao svih 90 minuta bez učinka u remiju 1:1 protiv Clermonta.

Teo Kardum (Libourne) – ušao u igru u 24. minuti umjesto Ligoulea.

Kristijan Polovanec (Libourne) - nekadašnji branič Dinama odigrao je svih 90 minuta.