Pobjeda nakon četiri mjeseca

Ivana Jurica • utorak, 28.08.2007.

Treća je ipak bila sreća jer tek u trećoj domaćoj utakmici ove sezone nogometaši Šibenika upisali su prvu pobjedu. Prva je to pobjeda nakon više od četiri mjeseca na Šubićevcu. No, niti pobjeda nije prikrila evidentne probleme ...

Nakon 21. travnja i uvjerljive pobjede protiv Rijeke (3:1) Šibenik je tek ovaj vikend upisao novu pobjedu. Protiv fenjeraša Varteksa teško je Šibenik stigao do tri boda, do posljednjih sekundi strepeći za konačan rezultat.

Nakon što su poveli već u petoj minuti (Zec) činilo se da će narančasti lako doći do bodova. No, nakon što su gosti izjednačili, u Šibenčane se uvukao strah od novog neuspjeha na domaćem terenu. Vlastitim greškama dva su puta dopustili gostima da se, gotovo na identičan način, vrate u igru.

U nastavku, nakon ulaska Tabija, a posebno Grizelja i Gabriela, Šibenik je izgledao puno bolje. Tabi je zaustavljao akcije gostiju, a dvojac Gabriel – Grizelj unio je puno živosti u igri prema naprijed. Brazilac se odmah upisao i u strijelce (na asistenciju Jambrušića). Za razliku od prva dva pogotka (Zec nakon greške gostiju, Vitaić iz slobodnjaka uz pomoć živog zida gostiju), druga su dva došla kao rezultat izrađenih akcija domaćih nogometaša.

Slika 1 od 1.

Najvažnije je da su narančasti konačno upisali prvu pobjedu. No, trener Kalinić s pravom nije bio zadovoljan. Kazao je da su neki igrači ispucali sve kredite i da će već u Vinkovcima biti određenih promjena u sastavu. O imenima nije htio govoriti.

Posve je jasno da su Grizelj i Gabriel zaslužili mjesto u početnoj jedanaestorici. Nakon njihova ulaska, šibenska je igra imala i glavu i rep, dok se u prvom dijelu pokušavalo uglavnom preskakanjem igre.

U subotu Šibenik gostuje kod vinkovačke Cibalie. Nada se nastavku niza bez poraza jer evidentno je da bolje i bez pritiska Kalinićevi igrači igraju u gostima.