Werder i Borussia ponovno u igri

Petar Plevnik • subota, 01.09.2007.

Subotnji susreti četvrtog kola Bundeslige donijeli su više razloga za zadovoljstvo domaćim momčadima. Pobjede kao domaćini upisali su Dusiburg, Hannover, Hertha i Werder, Nürnberg je uspio odnijeti bod iz Cottbusa, dok je Borussia kao gost upisala drugu uzastopnu pobjedu...

Nakon što je u srijedu u Maksimiru svladao Dinamo i po četvrti put zaredom osigurao nastup u Ligi prvaka, Werder je uspon forme potvrdio i domaćom pobjedom nad Eintrachtom. Domaćini su imali velik motiv u činjenici da ih je upravo momčad iz Frankfurta prošle sezone u posljednjem kolu svladala 2:1 na Weseru pa su igrači Thomasa Schaafa od prve minute krenuli agresivno prema gostujućem golu.

Takav pristup isplatio im se u 35. minuti kada sjajni Diego ubacuje u 16-erac Eintrachta, a spretni Sanogo koristi neodlučnost vratara Prölla i lakoćom dovodi Werder u vodstvo. Bolja igra domaćina nastavila se u nastavku, a do drugog pogotka i potvrde pobjede Werder je stigao sjajnim pogotkom Finca Pasanena sa preko 25 metara. Utješni pogodak za goste djelo je Thurka u 85. minuta. Svih 90 minuta u redovima domaćina igrao je Jurica Vranješ.

Hertha je u Berlinu dočekala Wolfsburg, a od prve minute u redovima Berlinčana zaigralo je i najnovije pojačanje, brazilski napadač Andre Lima, a svih 90 minuta odradio je i naš Josip Šimunić. Domaćini su puno bolje ušli u susret, a goste je od pogotka u vlastitoj mreži u 28. minuti nakon udarca Dardaija spasila greda. Do zasluženog vodstva Hertha je stigla u 38. minuti, nakon što Pantelić na ubačaj Chaheda lijepim udarcem glavom svladava Jentzscha.

U drugi dio Magath ulazi sa Boakyeom i Thiamom umjesto Radua i Quiroge i Wolfsburg kreće puno bolje. Do izjednačenja gosti stižu u 61. minuti kada bivši igrač Herthe Dejagah pogađa preciznim udarcem sa ruba 16-erca. Na sličan način Hertha stiže do pobjedonosnog pogotka dvije minute prije kraja susreta. Okoronkwo, koji je u susret ušao u 82. minuti, preciznim udarcem sa 18 metara pogađa donji lijevi kut i donosi Herthi tri boda.

Susret s najviše pogodaka viđen je u Hannoveru, u dvoboju istoimenog domaćina i Bochuma. Domaćini sjajno ulaze u susret te već u 12. minuti sjajnim pogotkom Hankea sa 20 metara dolaze u vodstvo. Do udvostručenja vodstva Hannover je stigao u 36. minuti preko Rosenthala. Nadu gostima minutu prije odlaska na odmor pogotkom za 2:1 vraća Bechmann.

Osokoljeni Bechmannovim pogotkom, gosti su u nastavu susreta kreću po izjednačenje, što se i dogodilo u 66. minuti kada Yankov u svom 16-ercu prekršajem zaustavlja Šestaka, a Maltritz je siguran sa bijele točke. Usprkos izjednačunje gostiju, Hannover pokazuje karakter te samo pet minuta kasnije stiže do novog vodstva. Centaršut Tarnata s lijeve strane odlično koristi Hashemian i glavom postavlja konačnih 3:2. Od 77. minute u redovima gostiju nastupio je i Ivo Iličević.

Nakon dva poraza u prva dva prvenstvena susreta, dortmunska Borussia polako se diže. Očito kako sastavu Thomasa Dolla leže momčadi s njemačkog istoka, budući da je nakon Energia, Borussia slavila i u Rostocku. Ovaj put i Robert Kovač i Mladen Petrić susret su započeli na klupi, s tim da je Petrić u 62. minuti zamijenio Valdeza. Trenutak odluke dogodio se u 76. minuti kada Federico koristi ubacivanje Dedea i iz drugog pokušaja matira domaćeg vratara Wächtera.

Jedini susret bez pobjednika odigran je u Cottbusu, u dvoboju Energiea i Nürnberga. Sva tri naša igrača u Cottbusu, Cvitanović, Ipša i Rivić ovog su puta susret započeli s klupe, dok se Leon Benko u Nürnbergu nije uspio izboriti ni za klupu. Domaćini su do vodstva stigli u 15. minuti, nakon što je sudac Kircher start Glaubera na Kioyu prestrogo okarakterizirao kao 11-erac, a Sörensen doveo domaće u vodstvo.

U 76. minuti domaći trener Sander umjesto Rangelova u igru ubacuje Stivena Rivića, no do kraja susreta gosti su bili ti koji su diktirali tempo. Za bolju igru Franci su nagrađeni u 85. minuti kada Wolf nakon kornera Galašeka koristi neopreznost domaće obrane i glavom zabija za 1:1.

Duisburg je na domaćem terenu uspio doći do tri boda protiv jednog od najugodnijih iznenađenja dosadašnjeg dijela prvenstva Arminije. Gosti iz Bielefelda umalo došli do ranog vodstva, no Andre Mijatović u trećoj minuti iz dobre pozicije glavom puca ravno u Starkea. Najbolju prigodu za domaćine u prvom je dijelu propustio Idrissou u 32. minuti kada sa 10 metara promašuje prazna vrata.

Mreža su mirovale sve do 64. minute kada Maicon koristi proigravanje Tifferta i dovodi Zebre u vodstvo. Samo dvije minute kasnije novi pogodak domaćina, a ovaj put u strijelce se upisao Ishiaku. Nepune dvije minute kasnije i treći pogodak Duisburga. Loš dan gostujuće obrane ponovno koristi Ishiaku i glavom nakon kornera Grlića postavlja konačnih 3:0.

Bundesliga, četvrto kolo, 1.9.2007.:
Werder - Eintracht 2:1, Hertha - Wolfsburg 2:1, Hannover - Bochum 3:2, Energie - Nürnberg 1:1, Hansa - Borussia 0:1, Duisburg - Arminia 3:0