1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 01.09.2007., Varaždin, stadion Varteksa, gledatelja: 2000
Suci: Damir Batinić (Osijek), Darko Novoselnik (Belišće) i Miro Grgić (Osijek)
Nino Bule 57'
Rijeka

Varteks - Rijeka: Rijeka se prošetala Varaždinom

Marko Kljaić • subota, 01.09.2007.

Rijeka je na Varteksov stadion privukla oko 2000 gledatelja. Među njima bili su i izbornik mlade reprezentacije Dražen Ladić i bivši trener Varteksa Josip Kuže. Gostoljubivi, kao što i jesu, Varaždinci su dozvolili Riječanima da kući odnesu sva tri boda...

Borut Semler
46'

Mate Brajković
46'
Zlatko Dalić

Prvu priliku imali su Varaždinci iz kontra napada u petoj minuti. Mujanović je odlično povukao po sredini terena i na rubu kaznenog prostora puca oštro, ali neprecizno pokraj gola. Prvih deset minuta Varteks ostavlja bolji dojam, iako nije bilo više prilika niti na jednoj strani. Riječani puno griješe u veznom redu u predaji lopte. Prvi puta prijete solo prodorom Alena Škore u 13. minuti nakon što je Mumlek izgubio loptu. Udarac Rijekinog napadača je snažana ali neprecizan.

Gosti su imali puno sreće u 18. minuti. Gordan Vuk je dodao loptu za Novinića koji s ruba šesnaesterca pogađa desnu vratnicu Žilićevog gola. Varteks je svoju premoć mogao već drugi puta realizirati. Sve do 32. minuti bilo je mirno. Tada je novu veliku priliku za Varteks promašio Zoran Ivančić. Nakon prvih pola sata gledatelji nismu mogli biti zadovoljni viđenim. Većina toga odvija se na sredini terena, dok pravih prilika za pogodak bilo vrlo malo.

Rijeka je povela u 36. minuti uhvativši Varteks na spavanju. Jertec je odličnom loptom uposlio Bulu koji s desne strane napada ubacuje odličnu loptu. Na drugoj strani je najviši Škoro koji bez problema glavom sprema loptu u mrežu. Odlična akcija Riječana završena lijepim pogotkom. Do kraja prvog dijela ponovno domaćini dominiraju, ali su napadači dekoncentrirani.

Utakmica je bila vrlo miroljubiva i bez puno prekršaja. Zanimljivo je kako je glavni sudac Damir Batinić olako pokazivao žute kartone Rijekinim igračima. Čak sedam igrača Rijeke zaradilo je javnu opomenu. Od Varaždinaca je požutio samo Mujanović. Sve u svemu, zanimljiv podatak.

Besek je u drugom dijelu ostavio u svlačionici Vuka i uveo Semlera, dok je Dalić umjesto ozljeđenog Škore u igru ubacio Brajkovića. Riječani na terenu stoje puno bolje od svojih domaćina. Bolju igru su okrunili novim pogotkom u 57. minuti nakon neobjašnjivog poteza domaćeg vratara Mađarića. On je jednu loptu jednostavno pokolonio bijelima, nakon čega Jertec ubacuje u kazneni prostor za Bulu. Njegov udarac glavom je pretežak za domaćeg vratara i Rijeka vodi 2:0.

Nakon toga, veći dio drugih 45 minuta Varteks pokazuje svu svoju nemoć. Sve do 90. minute nije stvorena niti jedna prilika za postizanje pogotka. Tada je prekrasan pogodak s 20 metara postigao Josip Brezovec. No, i dva pogotka u mreži Varaždinaca bila su dovoljna za petu pobjedu u prvenstvu i očuvanja drugog mjesta. Predvođeni odličnim Jertecom i Sharbinijem Rijeka je mogla i pobijediti s većom prednošću, ali i ovako je njihova pobjeda sasvim zaslužena.