Slavonac i Vukovar i dalje bez bodova

Ivana Strahija • četvrtak, 06.09.2007.

Ni nakon četvrtog kola novopridošli Slavonac te stari lisac Vukovar nemaju ni jednog boda, dok je vodeća Istra Segesti sprašila petardu na domaćem terenu. Tri je boda iz gostiju donio Mosor, a u ovom su kolu zabilježena dva autogola i dva isključenja.

U Kutini golijada u mreži gostujućih Perkovčana, premda to na početku nikako nije mirisalo na domaću pobjedu. Naime, poveli su gosti, a tek nakon pola sata domaći su navijači mogli odahnuti. No, ne zadugo, pošto odmah na početku drugog poluvremena najbolji strijelac gostiju Vuković prijeti sa 3:2, pa domaća Moslavina mora prebaciti u višu brzinu.

Pet je pogodaka palo u mrežu Segeste, koja je u ovom kolu gostovala kod Istre. Prva četiri pogotka daju domaćini predvođeni sjajnim Šestom, najstrijelcem lige, da bi peti gol za domaćine postigao gostujući Kovačević. U 75. minuti mu suigrač Lončar, postigavši počasni pogodak, objašnjava u koju mrežu valja napadati.

U Sesvetama je Belišće bilo tek blijedi odraz nekad sjajne ekipe. Domaća je Croatia znala pokazati tko je gazda na igralištu, a u drugom dijelu Belišćana kao da na terenu ni nije bilo. Doduše, uspjeli su gosti srušiti Jurakića, pa domaćini pogađaju i iz jedanaesterca.

I u Trogiru se pisalo 4:1, no domaćini su tu riješili cijelu utakmicu u prvom dijelu susreta. No, gosti iz Vukovara igrali su od 19. minute s igračem manje, nakon što je Amidžić za rušenje Milata dobio kartu za svlačionicu.

Kamen Ingrad upisao je svoju drugu pobjedu, pali su Imoćani Stanka Mršića, koji se sa svega jednim osvojenim bodom baš i nije dokazao kao vrsni strateg drugoligaške ekipe. Svoj su jedini pogodak Veličani zabili u 23. minuti preko sjajnog mladog Halilovića, dok je rezultat na 2:0 nespretno digao gostujući Iveković u drugom dijelu susreta.

U Slavonskom je Brodu okupljeno gledateljstvo guštalo u dobroj igri. Akcije je bilo i u prvom dijelu, no mreža se po prvi puta zatresla tek u 57. minuti. Izjednačenje gostiju dodatno je diglo uzbuđenje, no hladnokrvni Brođanin Ostojić pet minuta pred kraj susreta matira gostujućeg vratara.

Mosor je jedini u gostima odnio sva tri boda, još slađa pošto su ukradena susjedima iz Solina. Vrlo atraktivan susret razigranih protivnika, u kojem su većim dijelom ipak domaćini bili bolja ekipa na terenu. Pogodak odluke o pobjedniku postiže Bačko, kojeg domaća obrana nije stigla na vrijeme zaustaviti.

Egal se upisao tek u Kostreni, gdje je Hrvatski Dragovoljac očito mislio doći do sva tri boda. No, Sigećani nisu znali čuvati prednost od 3:1, lađe im je Pomorac potopio do 83. minute i trećeg pogotka u mreži vratara Vidakovića.

Rezultati 4. kola:
Moslavina – Slavonac CO 6:2 (0:1 Vuković 10., 1:1 Maruna 22., 2:1 Tokić 30., 3:1 Mađarić 42., 3:2 Vuković 50., 4:2 Maruna 64., 5:2 Rupčić 87., 6:2 Tokić 89.)
Istra 1961. – Segesta 5:1 (1:0 Žiković 3., 2:0 Šest 5., 3:0 Zekić 30., 4:0 Šest 38., 5:0 Kovačević 50. autogol, 5:1 Lončar 75.)
Croatia Sesvete – Belišće 4:1 (1:0 Karabogdan 6., 2:0 Karabogdan 8., 2:1 Prijić 28., 3:1 G. Jurakić 66., 4:1 V. Petrović 85. 11 m )
Trogir - Vukovar '91. 4:1 (1:0 J. Parać 15., 2:0 Milat 20. 11 m, 3:0 J. Parać 31., 4:0Milat 33., 4:1 Meter 65.)
Kamen Ingrad – Imotski 2:0 1:0 Halilović 23., 2:0 Iveković autogol)
Marsonia – Vinogradar 2:1 (1:0 Ostojić 57., 1:1 Bucković 68., 2:1 Ostojić 85.)
Solin – Mosor 0:1 (0:1 Bačak 70.)
Pomorac – Hrvatski Dragovoljac 3:3 (0:1 Emmanuel 2., 1:1 Ž. Tomić 7., 1:2 Strinić 14., 1:3 Maras 46., 2:3 Sertić 49., 3:3 Djarmati 83.)