Automoto

Pokos pobjednik maratonske utrke Polo kupa

Sportnet • ponedjeljak, 10.09.2007.

Ivan Pokos pobjedom na nedjaljnoj maratonskoj utrci zaključio je uspješan grobnički vikend u kojem je dominirao na oba treninga te upisao pobjedu na kraju naporne utrke.

Utrka je započela u 10 sati i 15 minuta, a završila 2 sata i 31 minutu kasnije. Većinu tog vremena vozači su proveli na stazi, a obzirom na dužinu utrke očekivano su izostale borbe za zadnji milimetar staze u završnici. Ipak, zaostaci u vrhu poretka nisu bili preveliki kada je u pitanju ovakav tip utrka.

Iza Pokosa na drugom je mjestu utrku završio omagoj Pereković, koji zasigurno može biti među najzadovoljnijima po isteku propisanih 150 minuta jurnjave. U utrku je krenuo s osmog mjesta, a završio je na poziciji br. 2 s 15 sekundi kašnjenja za pobjednikom. Treće mjesto pripalo je Siniši Kraincu s 13 i pol sekundi slabijim rezultatom od Perekovićevog.

Pokosova pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Odjurio je sa starta i nije ispuštao vodstvo do samog kraja utrke nakon što je nakon nekoliko početnih krugova pretekao dotad vodećeg Marka Sitarića. Zaustavljanje u boksu proteklo je u najboljem redu, nije imao problema niti sa sigurnosnim automobilom koji je izašao na stazu u drugoj polovici utrke te je upisao velikih 60 bodova na svoj račun. Izlazak sigurnosnog automobila na stazu odlično su iskoristili Domagoj Pereković i Siniša Krainc ulaskom u boks upravo u tim trenucima probili su se na sam vrh poretka.

Šestorica najbolje plasiranih utrku su završili u istome krugu dok osvajač sedmog mjesta Filip Magdić kasni za čitav krug. Posljednji koji je utrku završio u istom krugu kao i pobjednik je aktualni prvak Polo kupa Marko Sitarić. Krenuo je s druge pozicije, no događanja na stazi i taktička nadmudrivanja u boksu na koncu su rezultirala plasmanom na šesto mjesto.

Poteškoća s automobilima imali su Ivan Ergović i Goran Drndak, a Robert Nikpalj u boksu je izgubio više od 3 minute. Utrka Polo kupa protekla je, unatoč dužini i borbi oko plasmana u ukupnom poretku prvenstva, u fer borbama i svakako je obilježila grobnički natjecateljski vikend.

Nakon utrke proveden je završni tehnički pregled na kojemu je tehnička komisija ustanovila nepravilnosti na automobilu Roberta Rauša. Na sjednici žirija donesena je odluka o isključenju Rauša iz rezultata.

Sljedeća utrka VW Polo Castrol Pirelli kupa održati će se sljedećeg vikenda u Buzetu.

29. Hrvoje Srpak 0

Rezultati utrke iz Cerklja (u lipnju) i dalje su neslužbeni, stoga je i ukupni poredak za sada još uvijek neslužben.